Sofie a Casper

header-image
header-image

"Vzhledem k tomu, že jsme se s manželem o dítě neúspěšně snažili dlouhou dobu, bylo nám jasné, že budeme muset vyhledat odbornou pomoc. Dlouho jsme to zvažovali, přemýšleli jsme o léčbě ve Španělsku a Řecku a udělali jsme si rozsáhlý online průzkum. Nicméně jsme se obávali značné jazykové bariéry při komunikaci s těmito klinikami.

Nakonec nám kamarádka doporučila služby Unicy, s nimiž byla velmi spokojená, rozhodli jsme se tedy požádat o pomoc právě Unicu. Unicu jsme kontaktovali prostřednictvím online formuláře. Byl to pro nás vlastně začátek poměrně blízkého vztahu s naší koordinátorkou. Od začátku jsme věděli, že jsme v dobrých rukách.

Bylo k nám přistupováno s velmi profesionální empatií, což je potřeba, pokud se jedná o něco tolik citlivého, jako stát se rodičem. Velmi důležité bylo, že jsme se celou dobu cítili jako partneři. Od začátku jsme věděli, že jsme na správném místě.

Ať už šlo o naše otázky nebo obavy, lidé z Unicy je vždy dokázali zodpovědět a rozptýlit. K tomu samozřejmě hodně přispělo i samotné prostředí kliniky. Vlastně mám pocit, že jsme po celou dobu léčby tak nějak věděli, že to musí vyjít.

A vyšlo. Náš syn je úžasný. Miluje bagry, brokolici a Elvise. A my jsme vděční Unice, že nám ho pomohla přivést na svět. Je velmi těžké snít svůj sen, když všechno hraje proti Vám. Vyžaduje to mnoho úsilí a morální síly. A bez někoho, kdo Vás podpoří a bude vám tím nejlepším partnerem, by to možné určitě nebylo. My jsme takového partnera našli v Unice. Závěrem bychom chtěli poskytnout radu rozhodujícím se párům: je realistické uspět ve svém snu stát se rodiči, i když se to občas zdá abstraktní a mimo dosah. Doufáme, že náš příběh pomůže potenciálním rodičům učinit podobně správnou volbu."

Kontaktujte nás

Související články