O nás
Naše kliniky
header-image

Uchování vajíček

Zmrazení vajíček nejnovější technologií CryoTop je maximálně šetrné. Uchovejte si své pohlavní buňky pro pozdější využití.

Obsah stránky

Pro koho je kryokonzervace vajíček vhodná?

pro ženy do 30 let věku

Zmrazení vajíček v mladém věku zaručuje nejvyšší kvalitu buněk. Je to skvělá prevence pro případ, že by ve vašem životě později nastal jakýkoliv zdravotní problém. Kryokonzervaci lze samozřejmě provést i ve vyšším věku, vajíčka však již nemusí být v nejlepší možné kvalitě.

pro pacientky s onkologickou diagnózou

Onkologická léčba, ozařování nebo chemoterapie mohou negativně a někdy i nezvratně ovlivnit tvorbu vajíček. Kryokonzervace před těmito zákroky tak může vaši plodnost pojistit. Zmrazení vajíček doporučujeme také v případě, chystáte-li se podstoupit operativní léčbu nebo odstranění některých orgánů.

pro ženy v současnosti bez partnera

Možná nyní nemáte vhodného partnera a bojíte se, že čekáním na něj promarníte svoji šanci stát se maminkou. Zmrazení vajíček vám v takovém případě přinese větší jistotu a klid, že se vám v budoucnu podaří rodinu založit.

pro ženy odkládající rodičovství

Páry odkládají založení rodiny do stále pozdějšího věku. Biologické hodiny však nelze zastavit. Chcete-li si zachovat nejvyšší možnou kvalitu vajíček i ve vyšším věku, kryokonzervace je pro vás vhodným řešením.

Jak probíhá kryokonzervace?

Na klinikách Unica využíváme nejnovější technologii CryoTop, při které se buňky ponoří do tekutého dusíku o teplotě -196 °C a okamžitě zmrazí. Tato metoda je výrazně šetrnější než pomalé mrazení. Při něm se voda v buňkách mění v krystaly ledu, které vajíčka často poškozují. Díky technologii CryoTop však až 95 % vajíček po rozmrazení zůstává zcela v pořádku. Za využití této nejnovější metody kryokonzervace dosahujeme srovnatelných výsledků IVF léčby jako při použití čerstvých vajíček.

Otestujte si svoji plodnost!

Testy plodnosti na klinice Unica vám ukáží, jak jednoduché nebo složité pro vás bude založit rodinu. Kromě základních faktorů jako je věk, váha (BMI) a kouření ověříme také vaši hladinu antimülleriánského hormonu (AMH), hladinu vitamínu D, případně hladinu DHEA. Při ultrazvukovém vyšetření vyhodnotíme také ovariální rezervu, tedy množství vajíček ve vaječníku. Na konci tohoto testu vám naši odborníci sdělí prognózu šance na otěhotnění, případně doporučí vhodná opatření nebo lékařský postup.

header-image

Jsme tu pro vás

Nenašli jste na webu požadované informace? Naše koordinátorka odpoví na všechny Vaše otázky a domluví vše potřebné pro Vaši návštěvu kliniky.

Lucie-photo

Lucie

klinika Praha

+420 703 144 639

Lucie-photo

Lucie

klinika Brno

+420 734 756 115

Kontaktujte nás
eucalyptus-image
childrenToy-image

Související léčby

Asistovaná reprodukce

Nabízíme širokou škálu metod a postupů, díky kterým se i neplodné páry mohou stát rodiči. Individuální řešení a péče jsou v Unica samozřejmostí.

Holistic fertility

Unica jako jediná v ČR přináší unikátní spojení špičkové IVF léčby a holistické medicíny. Podpořte početí akupunkturou, jógou nebo fyzioterapií.

Diagnostika a podpora plodnosti

Díky komplexnímu vyšetření plodnosti zjistíte, jaké jsou Vaše šance stát se rodiči. Doporučíme vám vhodná opatření nebo lékařský postup.

Genetika

Pokročilé genetické testování ověří, zda-li nejste přenašeči genetických mutací ohrožujících těhotenství nebo zdraví budoucího dítěte.

Gynekologie

Navštivte nejmodernější gynekologickou praxi v prostředí luxusní kliniky. Termín prohlídky sjednáte online a bez čekání.