O nás
Naše kliniky

8. 7. 2021

Nová studie na téma znečištěné ovzduší a plodnost

header-image
header-image

Jak studie probíhala?

Nejnovější studie se v Číně zúčastnilo celkem 18 000 párů. Její výsledky ukázaly, že páry, které byly vystaveny mírně vyšší úrovni znečištění ovzduší, trpěly častěji neplodností. Stejně tak znečištěné oblasti vykazují u obyvatel stále vyšší míru neplodnosti, mluvíme-li o problému s přirozeným početím trvajícím déle než jeden rok. Tyto výsledky vedly vědce k označení znečištění ovzduší jako jedné z pravděpodobných příčin dosud nevysvětlitelné rostoucí neplodnosti. I další studie v USA potvrzuje souvislost mezi znečištěním a neplodností. Dokládá, že ženy vystavené vyšší úrovni znečištění po dobu 3 měsíců před léčbou mají menší počet zralých vajíček.

Jak znečištění vzduchu zvyšuje neplodnost?

Ačkoli studie ukazují, že existuje souvislost mezi znečištěním ovzduší a neplodností, konkrétní důvod, proč tomu tak je, zatím není zcela jasný. Znečištění může obecně způsobit chronický zánět v lidském těle a potenciálně tak narušit funkce produkce spermií a vajíček. To může mít za výsledek nižší AMH u žen a zhoršenou kvalitu či abnormální tvar spermií u mužů. Zánět může také zvýšit riziko srážlivosti krve, ohrozit funkčnost dělohy nebo zapříčinit problémy s růstem a vývojem embrya v děloze.

Co můžete dělat vy?

Lidé se samozřejmě mohou rozhodnout žít mimo vysoce znečištěné oblasti nebo individuálně přispět ke snížení znečištění ovzduší sdílením automobilů a dalšími známými opatřeními. Z pracovních či jiných důvodu však není vždy možné se ze znečištěných měst odstěhovat. Vláda a úřady by proto měly podniknout kroky ke snížení celkového znečištění ovzduší, například posílením předpisů a omezení. Zatímco znečištění ovzduší ohrožuje plodnost žen a mužů, UNICA je tady, aby vám pomohla dosáhnout vašeho snu mít rodinu. Uděláme maximum pro to, abyste konečně mohli držet své vytoužené dítě v náručí.

Související články

header-image

8. 3. 2023

Mezinárodní Den Žen

header-image

21. 2. 2023

Únor přináší povědomí o prevenci prenatálních infekcí

header-image

14. 2. 2023

Ovlivňují neplodnost párů pohlavně přenosné choroby?

header-image
Kliniky

Recepce Praha:

Klinika Praha

Zpráva z tkáňového zařízení:

/

header-image
Leading IVF Clinic

© 2023 UNICA, spol. s r. o. , IČ 44960867, se sídlem v Brně. Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu bez předchozího svolení je zakázáno.
Vytvořeno s  ❤️ v Yolk Studio