O nás
Naše kliniky

8. 7. 2021

Nová studie na téma znečištěné ovzduší a plodnost

header-image
header-image

Jak studie probíhala?

Nejnovější studie se v Číně zúčastnilo celkem 18 000 párů. Její výsledky ukázaly, že páry, které byly vystaveny mírně vyšší úrovni znečištění ovzduší, trpěly častěji neplodností. Stejně tak znečištěné oblasti vykazují u obyvatel stále vyšší míru neplodnosti, mluvíme-li o problému s přirozeným početím trvajícím déle než jeden rok. Tyto výsledky vedly vědce k označení znečištění ovzduší jako jedné z pravděpodobných příčin dosud nevysvětlitelné rostoucí neplodnosti. I další studie v USA potvrzuje souvislost mezi znečištěním a neplodností. Dokládá, že ženy vystavené vyšší úrovni znečištění po dobu 3 měsíců před léčbou mají menší počet zralých vajíček.

Jak znečištění vzduchu zvyšuje neplodnost?

Ačkoli studie ukazují, že existuje souvislost mezi znečištěním ovzduší a neplodností, konkrétní důvod, proč tomu tak je, zatím není zcela jasný. Znečištění může obecně způsobit chronický zánět v lidském těle a potenciálně tak narušit funkce produkce spermií a vajíček. To může mít za výsledek nižší AMH u žen a zhoršenou kvalitu či abnormální tvar spermií u mužů. Zánět může také zvýšit riziko srážlivosti krve, ohrozit funkčnost dělohy nebo zapříčinit problémy s růstem a vývojem embrya v děloze.

Co můžete dělat vy?

Lidé se samozřejmě mohou rozhodnout žít mimo vysoce znečištěné oblasti nebo individuálně přispět ke snížení znečištění ovzduší sdílením automobilů a dalšími známými opatřeními. Z pracovních či jiných důvodu však není vždy možné se ze znečištěných měst odstěhovat. Vláda a úřady by proto měly podniknout kroky ke snížení celkového znečištění ovzduší, například posílením předpisů a omezení. Zatímco znečištění ovzduší ohrožuje plodnost žen a mužů, UNICA je tady, aby vám pomohla dosáhnout vašeho snu mít rodinu. Uděláme maximum pro to, abyste konečně mohli držet své vytoužené dítě v náručí.

Související články

header-image

10. 9. 2023

Mezinárodní den povědomí o gynekologii

Připojte se k nám na Mezinárodní den povědomí o gynekologii a oslavte jednotu, odvahu a otevřené rozhovory o zdraví žen. Objevte důležitost pravidelných prohlídek a svěřte se do péče UNICA v oblasti plodnosti a reprodukce. Vaše blaho je pro nás prioritou.

header-image

1. 9. 2023

Jaké jsou možnosti po neúspěšném transferu?

Po neúspěšném přenosu embrya nabízí klinika Unica neochvějnou podporu. Prozkoumejte s námi možné příčiny a řešení pro lepší cestu k plodnosti.

header-image

23. 8. 2023

Světový měsíc kojení

Světový měsíc kojení oslavuje výhody kojení: předchází úmrtí dětí, snižuje riziko rakoviny prsu. Kojit mohou i matky po IVF, zde jsou tipy pro úspěch. UNICA podporuje cestu za plodností.

header-image
Kliniky

Recepce Praha:

Klinika Praha

Zpráva z tkáňového zařízení:

/

header-image
Leading IVF Clinic

© 2023 UNICA, spol. s r. o. , IČ 44960867, se sídlem v Brně. Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu bez předchozího svolení je zakázáno.
Vytvořeno s  ❤️ v Yolk Studio