O nás
Naše kliniky

10. 2. 2021

IVF nezvyšuje riziko rakoviny vaječníků, potvrzuje nejnovější studie

header-image
header-image

Od počátku léčby IVF byla jednou z klíčových debat odborníků právě její souvislost se zvýšeným rizikem rakoviny vaječníků. Dne 17. listopadu 2020 byla v Journal of the National Cancer Institute zveřejněna nová studie provedená v Nizozemsku. „Ujišťujeme vás, že ženám, které podstoupily ovariální stimulaci pro technologii asistované reprodukce, nehrozí zvýšené riziko maligního karcinomu vaječníků, a to ani z dlouhodobého hlediska,“ říká hlavní autorka Flora E. van Leeuwen, PhD, z Nizozemského institutu pro rakovinu. 

 

Kdo se studie zúčastnil a jaké byly výsledky? 

Do studie bylo zahrnuto více než 40 000 neplodných a částečně neplodných žen. Jedna skupina používala technologii asistované reprodukce (ART), zatímco druhá ne. Podle výsledků nebyl mezi oběma skupinami žádný rozdíl ve zvýšení rizika rakoviny vaječníků. Dalším zajímavým zjištěním bylo, že riziko bylo nižší u žen, které měly úspěšnější IVF cykly. 

Co tyto výsledky znamenají? 

Odborníci interpretovali tato zjištění na základě všech dostupných údajů. Po pečlivé analýze navrhli, že výsledky studie nejsou v souladu s hypotézou, že léčba IVF způsobuje zvýšené riziko rakoviny vaječníků. V době, kdy se procento neplodných párů neustále zvyšuje, získává tato nová studie ještě větší význam. 

V UNICA víme, že podstoupit léčbu plodnosti může být náročné a stresující. Tím spíš jsme nadšeni z toho, že s vámi můžeme sdílet výsledky této studie. Uklidnit naše pacienty a pomoci jim na cestě za vytouženým dítětem, to je důležitý úkol, který s radostí plníme každý den. 

Tým UNICA

Související články

header-image

1. 6. 2023

Zachování plodnosti je unikátní šance, jak si pojistit svoje budoucí rodičovství

Zachování plodnosti: Zmrazení vajíček/spermy pro budoucí rodičovství. Vhodné pro odložení rodičovství, zdravotní problémy nebo bez partnera. Převezměte kontrolu nad svou reprodukční cestou a zajistěte si možnosti rodičovství!

header-image

18. 5. 2023

IVF léčba konečně přestává být tabu

Léčba IVF se zbavuje tabu, když se slavné páry dělí o své úspěchy. Neplodnost postihuje každý šestý pár. Pomůžeme vám na cestě k rodičovství. Kontaktujte kliniku Unica pro individuální řešení a udělejte první krok k vysněnému miminku.

header-image

15. 5. 2023

15. května je Mezinárodní den rodiny

Oslavte Mezinárodní den rodiny a uvědomte si význam rodiny jako základu společnosti. Neplodnost postihuje 15 % lidí na celém světě. V Unice naši lékaři nabízejí individuální péči, pokročilé IVF a holistickou léčbu. Naplánujte si konzultaci ještě dnes.

header-image
Kliniky

Recepce Praha:

Klinika Praha

Zpráva z tkáňového zařízení:

/

header-image
Leading IVF Clinic

© 2023 UNICA, spol. s r. o. , IČ 44960867, se sídlem v Brně. Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu bez předchozího svolení je zakázáno.
Vytvořeno s  ❤️ v Yolk Studio