O nás
Naše kliniky

14. 7. 2010

Unica se spojila s McGill University

header-image
header-image

Jedna z nejprestižnějších univerzit na světě, kanadská McGill University, se rozhodla uzavřít strategické partnerství s brněnskou Unicou, prvním institutem reprodukční medicíny v České republice vedenou prof. MUDr. Zdeňkem Malým, CSc. Právě profesor Malý se díky svému věhlasu na českém i mezinárodním poli reprodukční medicíny zasloužil o to, že si McGill University vybrala ze všech evropských klinik Unicu.

„Jsme velmi pyšní, že Unica započala spolupráci s renomovaným McGill Reproductive Centre spadajícím pod montrealskou McGill University. Při své práci neustále usilujeme o to, abychom svým pacientkám poskytovali tu nejlepší péči, především ve smyslu nejmodernějších a nejšetrnějších metod, postupů a technologií. Proto jsme hledali světového partnera, který by splňoval nejvyšší nároky v oblasti reprodukční medicíny. A právě spolupráce s McGill University nám otevře dveře k těm nejmodernějším technologiím a poznatkům, které ve světě reprodukční medicíny existují,“ uvedl prof. MUDr. Zdeněk Malý, CSc.

Profesor Malý pracoval od roku 1981 na I. Gynekologicko-porodnické klinice v Brně a byl součástí týmu profesora Pilky, který v roce 1982 přivedl na svět první dítě „ze zkumavky“ v bývalém Československu a tehdejším východním bloku. Další dva členové tohoto týmu, prof. Trávník a Dr. Hanzelka, založili v roce 1994 Unicu, první kliniku reprodukční medicíny v České republice. Profesor Malý převzal v roce 2001 její vedení; předtím působil jako přednosta Porodnicko-gynekologické kliniky Fakultní nemocnice Brno-Bohunice. Dlouhodobě spolupracuje i s dalšími evropskými institucemi, jejichž pacientky se jezdí do Unicy léčit.

„McGill je velmi potěšen, že může sdílet své světově uznávané postupy, standardy a obecně vysokou kvalitu na poli asistované reprodukce právě s klinikou Unica. S profesorem Malým jsme přesvědčeni, že díky tomuto spojení společně přivedeme na svět novou generaci zdravých dětí,“ oznámil Dr. Hananel Holzer, přednosta McGill Reproductive Centre a profesor na katedře Porodnictví a gynekologie na McGill University. Dr. Holzer a jeho tým patří mezi přední lékaře v oboru reprodukční medicíny a je autorem mnoha publikací a článků týkajících se neplodnosti.

McGill University byla založena v roce 1821 montrealským obchodníkem a filantropem Jamesem McGillem. V současné době má 21 fakult a je považována za nejprestižnější kanadskou univerzitu i jednu z nejuznávanějších univerzit na světě.

Strategické spojení Unicy a McGill University zahrnuje kromě sdíleného know-how, technologií a nejnovějších poznatků z oblasti reprodukční medicíny i konzultaces nejlepšími světovými specialisty, kontinuální vzdělávání a školení na nejvyšší úrovni a zajištění nejvyšších odborných standardů.

„Současný stav je takový, že se reprodukční medicína považuje za jakýsi atraktivní byznys. Čím dál více párů má problémy počít přirozenou cestou, což má za následek vznik stále nových a nových zařízení, která však někdy zapomínají, že stále jde – nebo by mělo jít – v prvé řadě o vědeckou disciplínu. Je úžasné, jak rychle jde tato věda kupředu, co bylo před pár lety ještě nemožné, je dnes již běžné,“ uvedl profesor Malý. „Jsem velmi rád, že je Unica vedena lidmi, kterým jde v prvé řadě o odbornost a neustálé hledání lepších a k ženskému tělu šetrnějších možností, jak pomoci párům přivést na svět zdravé dítě.“ 

Související články

header-image

27. 9. 2023

Dvoutýdenní čekání: co dělat

Zvládněte dvoutýdenní čekání s jistotou: Tipy pro pacientky, které podstoupily IVF. Zjistěte, jak najít rovnováhu a podporu v tomto klíčovém období na klinice Unica.

header-image

10. 9. 2023

Mezinárodní den povědomí o gynekologii

Připojte se k nám na Mezinárodní den povědomí o gynekologii a oslavte jednotu, odvahu a otevřené rozhovory o zdraví žen. Objevte důležitost pravidelných prohlídek a svěřte se do péče UNICA v oblasti plodnosti a reprodukce. Vaše blaho je pro nás prioritou.

header-image

1. 9. 2023

Jaké jsou možnosti po neúspěšném transferu?

Po neúspěšném přenosu embrya nabízí klinika Unica neochvějnou podporu. Prozkoumejte s námi možné příčiny a řešení pro lepší cestu k plodnosti.

header-image
Kliniky

Recepce Praha:

Klinika Praha

Zpráva z tkáňového zařízení:

/

header-image
Leading IVF Clinic

© 2023 UNICA, spol. s r. o. , IČ 44960867, se sídlem v Brně. Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu bez předchozího svolení je zakázáno.
Vytvořeno s  ❤️ v Yolk Studio