Unica v médiích

Kde a co se o nás píše

Patříme mezi evropskou špičku v oboru asistované reprodukce, což přitahuje pozornost nejen našich klientů, ale také novinářů. Podívejte se, jak o klinice Unica píší česká média. V případě zájmu nás můžete kontaktovat na e-mail media@unica.cz.

Načíst
více

Tiskové zprávy

 • Asistovaná reprodukce může pomoci i k přirozenému početí

  I když má dnešní reprodukční medicína vynikající výsledky, ne každé ženě se po IVF léčbě podaří otěhotnět. Někdy má neúspěch zjistitelné příčiny, jindy se příčina zjistit nedá. „V každém případě po neúspěšné IVF léčbě doporučujeme pacientkám odpočinek. Je to důležité pro psychiku, a navíc někdy pacientky otěhotní v mezidobí přirozenou cestou,“ vysvětluje MUDr. Jan Štelcl, primář Institutu reprodukční medicíny Unica.

  Přečíst více
 • Co ovlivňuje mužskou plodnost?

  Mužská plodnost bývá ovlivněna různými faktory: nemocemi, prodělanými operacemi, životním stylem nebo genetickými predispozicemi. Pozitivní zprávou však je, že věk se na stavu spermií nepodepisuje zdaleka tolik jako na ženských vajíčkách.

  Přečíst více
 • Slepé střevo, potrat, myomy... Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?

  Schopnost ženy otěhotnět ze všeho nejvíc ovlivňuje její věk. Počet jejích vajíček klesá již od narození a po třicítce dochází i k výraznému zhoršení jejich kvality. Někdy však může stát za neplodností i nevinná operace z dětství nebo třeba myom. Které další nemoci nebo zákroky mohou způsobovat potíže?

  Přečíst více
 • Jaká je šance otěhotnět po 35. narozeninách?

  Zatímco před 25 lety uváděly zdravotnické statistiky, že problémy s plodností má 6 až 8 % párů, dnes se tento počet pohybuje kolem 20 %. „Hlavní příčinu vidíme v tom, že v roce 1989 byl průměrný věk prvorodičky necelých 23 let, v loňském roce poprvé dosáhl hranice 30 let. Stále vyšší počet žen odkládá své první těhotenství dokonce na dobu po svých 35. narozeninách. Vposledních dvou dekádách tak výrazně přibylo žen, které první těhotenství odkládají do vyššího věku a následně zjišťují, že se jim otěhotnět nedaří,“ vysvětluje MUDr. Jan Štelcl, vedoucí lékař Institutu reprodukční medicíny Unica.

  Přečíst více
Načíst
více

Jsme tu pro Vás

Nenašli jste na webu požadované informace? Naše koordinátorka odpoví na všechny Vaše otázky a domluví vše potřebné pro Vaši návštěvu kliniky.

Ing. Dita Groligová
Martina
Klinika Praha
+420 703 144 639
Anna Tranova
Lucie
Klinika Brno
+420 734 756 115
Kontaktujte nás