Nejčastějšími problémy u mužů jsou ztráta sexuální touhy, problémy s erekcí a předčasná nebo opožděná ejakulace. Těmito dysfunkcemi, které mohou ovlivnit plodnost páru, dnes trpí mnoho mužů. Mužské sexuální problémy jsou většinou spojeny s jejich libidem. To však neplatí u žen, které oddělují svoji fyzickou stránku od psychické. Na druhé straně se muži potýkají s větším problémem a tím je jejich sebedůvěra. Vzhledem k tomu, že ženy většinou začínají navštěvovat gynekologa už od mladého věku, jsou zvyklé s lékařem o svých problémech mluvit a nejsou tolik stresované jako muži. Jednoduše řečeno, celý proces může být stresující a zejména muži se při něm mohou cítit trapně.
Psychogenetické důvody postihující přibližně 6% mužů. Organické důvody související s prostředím, ve kterém žijí.
Někteří muži mohou čelit psychickým překážkám před testem spermiogramu. Chceme-li jim pomoci je překonat, musíme ve vztahu rozvíjet aktivní komunikaci a vysvětlit partnerovi, že se není čeho bát. Jaké procento problémů s neplodností lze připsat ženám / mužům? Studie zjistily, že přibližně 40 % problémů s neplodností lze přičíst pouze ženám, 40 % pouze mužům a zbývajících 20 % oběma partnerům nebo neznámým příčinám.
První krok, který můžete udělat, je změna ve vašem životním stylu. Přemíra alkoholu, nikotinu nebo drog ohrožuje plodnost a může se hromadit. Po sexuální stránce je nejdůležitějším aspektem komunikace s partnerem, které dokáže sexuálním dysfunkcím zabránit.
Nejlepší čas na otěhotnění je během ovulace ženy, obvykle od 10. nebo 11. dne menstruačního cyklu až do 18. dne. Podle některých studií mohou zdravé spermie v těle ženy přežít až 3 dny. Milovat se tedy stačí každý druhý den. Pokud dvojice chce, mohou mít styk i každý den, ale není to povinné. Mluvíme-li o spermiogramu, před samotným testem by se muži měli zdržet pohlavního styku alespoň 2 až 5 dnů. Čím kratší je abstinence, tím méně spermatu se během spermiogramu shromáždí.
U 99 % lidí odmítajících sex je problém způsoben traumatem, farmaceutiky, hormonálními problémy atd. Nechuť mít sex je často způsobena nedorozuměním v páru. U žen je porucha libida často selektivní. Většina žen má na sex chuť, ale z důvodu nějakého problému ne se svým partnerem. V takovém případě je nutné vyhledat psychologickou pomoc.
Lidé ve vztahu k sobě musí být navzájem otevření. Pokud jeden partner před druhým něco skrývá, může to zapříčinit i rozpad vztahu. Upřímnost a otevřenost jsou klíčem k úspěchu.
Stud je pro mnoho párů velkým problémem. Překonat jej může pomoci odborník jako např. sexuolog. V každém případě by však snaha měla přijít od obou partnerů.
Závěrem lze říci, že překonat sexuální potíže způsobující neplodnost může hlavně fungující komunikace v páru a pomoc odborníka.
10. 9. 2023
Mezinárodní den povědomí o gynekologii
Připojte se k nám na Mezinárodní den povědomí o gynekologii a oslavte jednotu, odvahu a otevřené rozhovory o zdraví žen. Objevte důležitost pravidelných prohlídek a svěřte se do péče UNICA v oblasti plodnosti a reprodukce. Vaše blaho je pro nás prioritou.
1. 9. 2023
Jaké jsou možnosti po neúspěšném transferu?
Po neúspěšném přenosu embrya nabízí klinika Unica neochvějnou podporu. Prozkoumejte s námi možné příčiny a řešení pro lepší cestu k plodnosti.
23. 8. 2023
Světový měsíc kojení
Světový měsíc kojení oslavuje výhody kojení: předchází úmrtí dětí, snižuje riziko rakoviny prsu. Kojit mohou i matky po IVF, zde jsou tipy pro úspěch. UNICA podporuje cestu za plodností.
Recepce Praha:
Recepce Brno:
© 2023 UNICA, spol. s r. o. , IČ 44960867, se sídlem v Brně. Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu bez předchozího svolení je zakázáno.
Vytvořeno s ❤️ v Yolk Studio