Fyzioterapie

Fyzioterapie má významný vliv na celý proces léčby neplodnosti. Techniky komplexní fyzioterapie pomáhají například při léčbě chronických pánevních bolestí nebo funkční neplodnosti u žen.

header-image
header-image

Fyzioterapie má významný vliv na celý proces léčby neplodnosti. 

 

Techniky komplexní fyzioterapie pomáhají například při léčbě chronických pánevních bolestí nebo funkční neplodnosti u žen. Speciální fyzioterapeutická sestava cviků uvolňuje svalové napětí, prohlubuje dech a má velmi pozitivní vliv na náš fyzický i psychický stav. Fyzioterapie v kombinaci s vhodně zvolenou masáží přináší potřebnou relaxaci a harmonii těla, díky které zvyšujeme šanci na početí. 

 

Práce s pánevním dnem: 

Komplexní metoda cvičení s pánevním dnem nám napomáhá nejen v uvolnění pánevních svalů, ale i v dobrém přísunu energie do pánve, která je pro naše početí zásadní. Velmi důležité je zmínit, že tato práce dokáže odstranit dlouhodobě nahromaděné bloky, jak na fyzické tak mentální úrovni. 

 

Mojžíšova metoda:

Je založena na odstranění svalového napětí, vyrovnání svalové nerovnováhy, obzvláště hlubokého stabilizačního systému. Součástí jsou techniky mobilizace žeber, páteře, kostrče (přes konečník). Cviky napomáhají při léčbě funkční ženské neplodnosti. 

 

Aromaterapeutickou masáž (75 minut), která přináší hluboké uvolnění ve spojení s éterickými oleji, jenž pronikají všemi vrstvami pokožky a harmonizují tělo. To se otevírá a přijímá embryo. Biodynamickou masáž (60 minut) podporující přirozený oběh těla, který je nezbytný pro úspěšnou léčbu neplodnosti. Aktivuje samoregenerační schopnosti a harmonizuje organismus.

 

specialist

Téma ženského zdraví mě zajímá již od dětství, kdy jsem se chtěla stát gynekoložkou. Nicméně mě život na střední škole zavedl na 2. lékařskou fakultu na obor Fyzioterapie, kde jsem úspěšně dokončila svůj bakalářský titul. Jelikož se chci dále vzdělávat, tak na stejné fakultě studuji 1. ročník navazujícího magistra. V rámci terapie kladu důraz na anamnézu, která nám dokáže odkrýt příčinu vašich problémů a určení si společného cíle, abychom já i Vy věděli, kam směřovat. Ve své terapii nejradši využívám techniky měkkých tkání, mobilizace dle Lewita, metodu Ludmily Mojžíšové a Dynamické neuromuskulární stabilizace.

Kateřina Kozlová

Fyzioterapeut

Holistická léčba

Využijte služby zkušených terapeutů a lektorů přímo na klinice nebo se inspirujte našimi doporučeními a zvyšte své šance na početí z domova.
  • Na klinice

  Akupunktura

  Léčba jehličkami pozitivně ovlivňuje ovulaci, menstruační cyklus a hormonální rovnováhu. To vše přispívá k vyšší úspěšnosti početí.

  Čtěte více
  Akupunktura
  • Na klinice

  Nutriční poradenství

  Zdravá strava je předpokladem pro zdravé těhotenství. Listová zelenina, ryby nebo různé druhy koření patří mezi potraviny podporující plodnost.

  Nutriční poradenství
  • Na klinice

  • Online

  Reprodukční jóga

  Soubor cviků reprodukční jógy vyživuje ženské orgány a vrací hormonální systém do rovnováhy. Šance na početí se tak výrazně zvyšují.

  Reprodukční jóga