Meditace

Zklidnění mysli a zbavení se stresu má při léčbě neplodnosti zásadní význam. Při meditaci zapomenete na strach a starosti.

header-image
header-image

Čtvrthodinka pro sebe

Není žádnou novinkou, že psychické vypětí a stres při léčbě neplodnosti příliš nepomáhají. Meditace proto patří mezi hlavní alternativní metody na podporu početí. Často si stačí ve svém dni najít několik minut, které věnujete jen sobě a zklidnění vlastní mysli. Meditace deset až patnáct minut denně po dobu 30 dní vám může cestu k vytouženému miminku výrazně zkrátit. Nemáte s meditací žádnou zkušenost a nevíte, jak klidnou mysl navodit? Spolehněte se na videa a nahrávky, které vás těmito technikami provedou;
 
·  Relaxaci od duly Šárky Chapman si můžete pustit online nebo si ji stáhnout do telefonu. Díky ní budete správně pracovat s dechem a vizualizacemi, které uvolní vaše vnitřní napětí.
https://klidnamama.cz/relaxace-a-meditace/tehotenstvi/pozvani-miminka/
 
·  Mluvíte-li anglicky, zaposlouchejte se do meditace pod vedením Brett z BrettLarkinYoga. Zklidníte při ní svoji mysl a naučíte se užitečné afirmace, které pak zvládnete opakovat i sama.
https://www.youtube.com/watch?v=rTbVLP5V0mw&t=8s

Appkou k početí?

Chcete-li svůj čas využívat opravdu efektivně, mějte meditační nahrávky stále při ruce. Zvládnete to díky užitečným mobilním aplikacím, které vám techniky meditace přiblíží. Kdykoliv budete mít v průběhu dne volnou chvilku, stačí nasadit sluchátka a naladit se na jednu z nahrávek. Na trhu jich dnes najdete hned několik. Které z nich byste neměly přehlédnout?
 
·    MindfulIVF
 
Připravit mysl na IVF cyklus je stejně důležité, jako připravit tělo. Během desetiminutových meditačních lekcí se správně naladíte na každou fázi plánované IVF léčby.
 
·     The Expectful
 
Nahrávky v této aplikaci byly vybrány opravdovými odborníky z týmu psychologů a hypnoterapeutů. Na míru upravené meditace zde najdou jak ženy snažící se o početí, tak i nastávající maminky.

Holistická léčba

Využijte služby zkušených terapeutů a lektorů přímo na klinice nebo se inspirujte našimi doporučeními a zvyšte své šance na početí z domova.
  • Na klinice

  Akupunktura

  Léčba jehličkami pozitivně ovlivňuje ovulaci, menstruační cyklus a hormonální rovnováhu. To vše přispívá k vyšší úspěšnosti početí.

  Čtěte více
  Akupunktura
  • Na klinice

  Nutriční poradenství

  Zdravá strava je předpokladem pro zdravé těhotenství. Listová zelenina, ryby nebo různé druhy koření patří mezi potraviny podporující plodnost.

  Nutriční poradenství
  • Na klinice

  Konzultace s psychologem

  Procházet léčbou neplodnosti není vždy jednoduché. Mnoho párů v tomto období čelí emočnímu stresu a napětí. Potýkáte-li se s podobným problémem, zvažte pomoc zkušeného psychologa.

  Konzultace s psychologem