Akupunktura

Léčba jehličkami pozitivně ovlivňuje ovulaci, menstruační cyklus a hormonální rovnováhu. To vše přispívá k vyšší úspěšnosti početí.

header-image
header-image

Jehličky zvyšují plodnost

Léčba, během které se do akupunkturních bodů na těle pacienta vpichují jehličky, vychází z tradiční čínské medicíny. Jedná se o jednu z nejstarších forem léčby neplodnosti. Poslední světové studie ukazují, že spojení moderní západní a tradiční východní medicíny výrazně zvyšuje šanci na úspěch léčby neplodnosti. Akupunktura je tak skvělou podpůrnou léčbou při IVF. Zvyšuje úspěch oplodnění a uvolňuje nežádoucí napětí a stres.

Tělo v rovnováze

Během akupunktury terapeut obnovuje správné proudění energie v těle. Akupunkturní body spojují energetické dráhy na povrchu i v hloubce těla. Stimulujeme-li je vpichem jehel, podporujeme tak činnost jednotlivých orgánů. Dokážeme například zvýšit průtok krve do dělohy. Je také prokázáno, že léčba jehličkami zlepšuje funkci vaječníků a zvyšuje prokrvení endometria. Tím pomáhá zlepšit kvalitu děložní stěny. Akupunktura je vhodná i pro muže, u kterých zlepšuje kvalitu a počet spermií.

Bolí akupunktura?

Někteří pacienti jsou před první terapií nervózní a bojí se bolesti z jehliček. Jejich aplikace ale není bolestivá a z ošetření nemusíte mít strach. Jehly jsou tenké jako lidský vlas. Terapie jehličkami je velmi dobře snášena a nemá žádné vedlejší účinky. Naši terapeuti jsou vzdělaní v oboru tradiční čínské medicíny. S akupunkturou mají dlouholeté zkušenosti a jsou důležitou součástí našeho odborného lékařského týmu.

specialist

Přes 10 let se jako terapeutka věnuji léčebným metodám Tradiční Čínské Medicíny. K harmonizaci zdraví a celkovému vyladění životní síly kombinuji techniky akupunktury, bylin, dietetických doporučení, masáží, cvičení, meditací a celkové úpravy životosprávy. Moje terapie kombinuje metody tradiční čínské medicíny s praktickými radami o tom, jak žít v souladu s přírodními silami, ročním obdobím, životními etapami i změnami a svojí konstitucí. Zaměřuji se na oblasti ženského zdraví, gynekologie, plodnost či těhotenství. 

Jana Malečková

Akupunktura, akupresura, masáže

specialist

Marcela se podporou žen při přípravě na těhotenství zabývá prakticky od začátku svého působení v oboru tradiční čínské medicíny. Holistický přístup a kombinace západní a východní medicíny se osvědčuje jako ta nejlepší cesta pro páry toužící po miminku. Proto si Marcela velmi cení možnosti přispět k úspěšnému početí nového života, ať už stimulací akupunkturních bodů v den embryo transferu, nebo ještě lépe dlouhodobou spoluprací s párem prostřednictvím několikaměsíční přípravy.

Marcela Sasínková

Akupunkturistka

Holistická léčba

Využijte služby zkušených terapeutů a lektorů přímo na klinice nebo se inspirujte našimi doporučeními a zvyšte své šance na početí z domova.
  • Na klinice

  • Online

  Meditace

  Zklidnění mysli a zbavení se stresu má při léčbě neplodnosti zásadní význam. Při meditaci zapomenete na strach a starosti.

  Čtěte více
  Meditace
  • Na klinice

  • Online

  Reprodukční jóga

  Soubor cviků reprodukční jógy vyživuje ženské orgány a vrací hormonální systém do rovnováhy. Šance na početí se tak výrazně zvyšují.

  Reprodukční jóga
  • Na klinice

  Fyzioterapie

  Fyzioterapie má významný vliv na celý proces léčby neplodnosti. Techniky komplexní fyzioterapie pomáhají například při léčbě chronických pánevních bolestí nebo funkční neplodnosti u žen.

  Fyzioterapie