O nás
Naše kliniky

5. 7. 2020

V Brně se koná mezinárodní sympozium Unicy a McGill University

header-image
header-image

Institut reprodukční medicíny Unica bude společně s partnerskou McGill University Montreal vzdělávat české gynekology. Na mezinárodním sympoziu, které proběhne ve čtvrtek 22. ledna 2015 v hotelu Voroněž v Brně, budou přednášet čeští i zahraniční odborníci o problematice stárnutí vaječníků, zachování plodnosti u onkologicky nemocných pacientek a operačních technikách před IVF.

„Jsem rád, že po nedávném setkání v Lyonu můžeme pozvat kolegy z Kanady a Francie k nám do Brna a podělit se s ostatními lékaři o nejnovější poznatky světové reprodukční medicíny. Každý zpřednášejících bude referovat o problematice, na kterou se specializuje. Myslím, že program je pestrý a zajímavě zkombinovaný,“ uvedl Prof. Zdeněk Malý, přednosta institutu reprodukční medicíny Unica, která sympozium pořádá.

Profesor Malý pohovoří o aktuálně diskutovaném tématu stárnutí vaječníků a kvalitě vajíček. Jeho kolega, profesor Hananel Holzer, přednosta montrealského McGill Reproductive Centre, se kterým Unica loni v létě uzavřela strategické partnerství, se bude věnovat problematice zachování plodnosti u onkologicky nemocných pacientek, na kterou se specializuje. Další host, profesor Antoine Watrelot z kliniky CRES L ́Hopital Natecia z Lyonu, světově uznávaný odborník na fertiloskopii, promluví o prospěchu a riziku adhesiolýzy předvlastní léčbou sterility. MUDr. Martina Novotná, specialistka na reprodukční endokrinologii z Unicy, bude přednášet o funkční ovariální rezervě. Posledním hostem potom bude MUDr. Vladimír Dvořák, přednosta brněnského Centra ambulantní gynekologie a primární péče a místopředseda České gynekologické a porodnické společnosti. Pohovoří o stále vyšším významu moderní hysteroskopie před IVF.

„Náš obor jde velmi rychle kupředu. Stále vyhodnocujeme stávající a vyvíjíme nové postupy a metody, získáváme nové poznatky. Chceme být stále mezi špičkou, a proto si myslím, že je velmi užitečné pravidelně se setkávat s ostatními odborníky ze zahraničí a o své zkušenosti se vzájemně podělit,“ uzavírá profesor Malý. Sympozia se zúčastní přibližně 70 gynekologů.

Související články

header-image

26. 1. 2024

Měsíc informovanosti o štítné žláze

Odhalení souvislosti mezi zdravím štítné žlázy a reprodukčním zdravím. V lednu věnujeme pozornost Měsíci osvěty o štítné žláze a osvětlujeme téma, které je často přehlíženo, ale je nesmírně důležité.

header-image

18. 1. 2024

Neúspěšný IVF cyklus. A co dál?

Měsíce a roky snažení a miminko stále nepřichází. Z úst lékaře najednou zazní diagnóza „neplodnost“ a vy víte, že stát se rodiči pro vás nebude jednoduché. S možností oplodnění in vitro konečně přichází naděje, v kterou jste doufali. Když však selhává i I

header-image

8. 12. 2023

Budou letošní Vánoce ty osudové?

Většina lidí prožívá Vánoce jako příjemné období spojené s rodinou, dětmi, lahodným jídlem a sváteční pohodou. Pro neplodné páry však tato doba často představuje bolestivou připomínku toho, že jejich největší touhy a očekávání se letos nenaplnily.

header-image
Kliniky

Recepce Praha:

Klinika Praha

Zpráva z tkáňového zařízení:

/

header-image
Leading IVF Clinic

© 2024 UNICA, spol. s r. o. , IČ 44960867, se sídlem v Brně. Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu bez předchozího svolení je zakázáno.
Vytvořeno s  ❤️ v Yolk Studio