O nás
Naše kliniky

26. 4. 2023

Metoda asistovaného hatchingu

header-image
header-image

Asistovaný hatching je jednou z metod léčby neplodnosti, kterou na klinikách Unica využíváme. Abychom vám přiblížili tento proces a jeho důsledky, připravili jsme pro vás nový blogový článek.
Po transferu se obvykle embrya dále vyvíjejí v děloze po dobu 5 nebo 6 dnů, dokud žena neotěhotní. Když je embryo ve stádiu blastocysty, vyvine se v něco, čemu říkáme „zona pellucida“. Tato ochranná membrána buňkám embrya usnadňuje průchod do dělohy. Vlivem vývoje embrya ochranný obal „zona pellucida“ po několika dnech praskne a embryo se uhnízdí v děloze. Tento přirozený proces však mohou doprovázet problémy, kvůli kterým se embryu nepodaří správně uhnízdit. Proto také v roce 1990 vznikla metoda asistovaného hatchingu.
Asistovaný hatching se provádí během 3. dne. Před transferem embrya uděláme pomocí laserového paprsku v "zona pellucida" malý otvor a usnadníme tak otevření tohoto ochranného obalu embrya. Poté embryo před transferem ponecháme 2 až 3 dny v inkubátoru. Tuto metodu asistovaného hatchingu lze stejně dobře použít u zmrazených embryí.

Jste i vy vhodným kandidátem pro metodu asistovaného hatchingu? Obvykle jej doporučujeme ženám s vysokými hladinami hormonu FSH ve 3. dnu, je-li kvalita embrya nízká nebo prodělal-li pár již několik neúspěšných IVF cyklů.
Volba této techniky je důležitým rozhodnutím ve vaší léčbě neplodnosti. Proto byste se vždy měli nejprve poradit s odborníky.
Náš tým na klinice Unica je tu i proto, aby vám pomohl udělat to nejlepší rozhodnutí a podpořil vás na cestě za vaší perfektní rodinou! Máte nějaké dotazy? Neváhejte nás kontaktovat, rádi na ně odpovíme.

Související články

header-image

18. 5. 2023

IVF léčba konečně přestává být tabu

Léčba IVF se zbavuje tabu, když se slavné páry dělí o své úspěchy. Neplodnost postihuje každý šestý pár. Pomůžeme vám na cestě k rodičovství. Kontaktujte kliniku Unica pro individuální řešení a udělejte první krok k vysněnému miminku.

header-image

15. 5. 2023

15. května je Mezinárodní den rodiny

Oslavte Mezinárodní den rodiny a uvědomte si význam rodiny jako základu společnosti. Neplodnost postihuje 15 % lidí na celém světě. V Unice naši lékaři nabízejí individuální péči, pokročilé IVF a holistickou léčbu. Naplánujte si konzultaci ještě dnes.

header-image

11. 4. 2023

Den otevřených dveří v Unica. Otestujte si zdarma svoji plodnost

header-image
Kliniky

Recepce Praha:

Klinika Praha

Zpráva z tkáňového zařízení:

/

header-image
Leading IVF Clinic

© 2023 UNICA, spol. s r. o. , IČ 44960867, se sídlem v Brně. Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu bez předchozího svolení je zakázáno.
Vytvořeno s  ❤️ v Yolk Studio