O nás
Naše kliniky

11. 4. 2023

Den otevřených dveří v Unica. Otestujte si zdarma svoji plodnost

header-image
header-image

Už 13. května se dveře klinik Unica v Praze a Brně otevřou dokořán a naše týmy specialistů zde nadšeně přivítají všechny, kteří se zajímají o reprodukční medicínu. A nejen to! Návštěvnice, které by si rádi ověřily svoji plodnost, získají unikátní šanci podstoupit krevní AMH test plodnosti zcela zdarma.

Objednejte se na bezplatný AMH test v Unica

Chcete i vy zjistit, jak jednoduché nebo naopak složité by pro vás bylo založit rodinu? Stačí si rezervovat konkrétní čas v našem online rezervačním formuláři. V den otevřených dveří vám naše šikovné sestřičky odeberou krev a přibližně po týdnu vás koordinátorka kliniky kontaktuje s výsledky testu a doporučením na další postup.

Díky bezplatnému AMH testování se dozvíte, jakou ovariální rezervu vaše tělo má a plánování vašeho rodičovství tak získá přesnější časový horizont. Pokud testy odhalí hraniční hodnoty, je vhodné uvažovat o zmrazení vajíček, díky kterému si své pozdější mateřství můžete tak trochu pojistit.


Rezervujte si svůj termín AMH testu ZDE

*V případě, že Váš preferovaný čas bude již obsazený, můžete se zaregistrovat jako náhradnice (žlutě označená událost). Jakmile se místo uvolní, dáme Vám vědět.


AMH test plodnosti. Co se z něho dozvíte a měla byste jej absolvovat?

Hlavní součástí vyšetření plodnosti je koncentrace Anti-Müllerian hormonu (AMH) v krvi. V Unica tento test provádíme, abychom zjistili, jakou rezervu vajíček ve vaječnících pacientka má.

Plodnost ženy je totiž závislá na její ovariální rezervě (tedy množství vajíček ve vaječníku), která s věkem přirozeně klesá. Jedním z ukazatelů počtu vajíček je právě zmíněná koncentrace Anti-Müllerian hormonu (AMH) v krvi.

Test umí nejen odhadnout ovariální rezervu vajíček, ale předpovídá i sílu reakce na hormonální stimulaci. Díky tomu se můžete vyhnout riziku přehnané reakce vaječníku (syndrom OHSS).

Komu je test určen?

Test se doporučuje především ženám, které plánují odklad mateřství. Je však vhodný také pro ženy, které se o početí neúspěšně pokoušejí déle než rok, a také pro ty, v jejichž rodině se vyskytuje předčasná menopauza (před pětačtyřicátým rokem života). Vyšetření je rovněž určené pacientkám po operaci vaječníků a ženám s těžkou endometriózou či po chemoterapii.

Jaká hodnota AMH je normální?

Normální koncentrace AMH říká, že počet vajíček je dostatečný a plodnost ženy je optimální. Snížené hodnoty ukazují na nízkou pravděpodobnost otěhotnění. Obecně můžeme říci, že hodnota vyšší než 3 je vysoká, od 1 do 3 je normální, od 0,7 do 0,9 je snížená, od 0,3 do 0,7 je výrazně snížená a pod 0,3 je už velmi nízká. Je to však individuální a výsledek vám vysvětlí naši odborníci.

Jak probíhá odběr?

Hladina Anti-Müllerian hormonu se stanovuje z krve. Na odběr lze přijít v kterýkoli den menstruačního cyklu, protože hladina tohoto hormonu je v průběhu cyklu pořád stejná.

Naši odborníci vám na základě výsledku testování vysvětlí prognózu šance na otěhotnění a případně vám doporučí vhodná opatření nebo lékařský postup. Objednejte se na testy plodnosti nyní a zjistěte, jaké jsou vaše šance na miminko.


Rezervujte si svůj termín AMH testu ZDE

*V případě, že Váš preferovaný čas bude již obsazený, můžete se zaregistrovat jako náhradnice (žlutě označená událost). Jakmile se místo uvolní, dáme Vám vědět.

Související články

header-image

18. 5. 2023

IVF léčba konečně přestává být tabu

Léčba IVF se zbavuje tabu, když se slavné páry dělí o své úspěchy. Neplodnost postihuje každý šestý pár. Pomůžeme vám na cestě k rodičovství. Kontaktujte kliniku Unica pro individuální řešení a udělejte první krok k vysněnému miminku.

header-image

15. 5. 2023

15. května je Mezinárodní den rodiny

Oslavte Mezinárodní den rodiny a uvědomte si význam rodiny jako základu společnosti. Neplodnost postihuje 15 % lidí na celém světě. V Unice naši lékaři nabízejí individuální péči, pokročilé IVF a holistickou léčbu. Naplánujte si konzultaci ještě dnes.

header-image

26. 4. 2023

Metoda asistovaného hatchingu

Asistovaný hatching je léčba neplodnosti, při níž se do ochranné membrány embrya udělá malý otvor, který pomůže vylíhnutí. Doporučuje se v určitých situacích a tým společnosti Unica vám může pomoci při správné volbě. Kontaktujte nás pro více informací.

header-image
Kliniky

Recepce Praha:

Klinika Praha

Zpráva z tkáňového zařízení:

/

header-image
Leading IVF Clinic

© 2023 UNICA, spol. s r. o. , IČ 44960867, se sídlem v Brně. Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu bez předchozího svolení je zakázáno.
Vytvořeno s  ❤️ v Yolk Studio