O nás
Naše kliniky

Intrauterinní inseminace (IUI)

Intrauterinní inseminace je základní metodou léčby neplodnosti. Její postup se nejvíce blíží přirozenému početí.

Obsah stránky

Léčba intrauterinní inseminací spermií (IUI)

Intrauterinní inseminace patří k základním metodám léčby neplodnosti. Je to nejstarší a nejjednodušší technika asistované reprodukce. Při této léčbě lze využít čerstvé i zmrazené spermie. Po odebrání vzorku je podrobujeme testu spermiogramu. Na jeho základě připravujeme vzorek s co možná nejvyšším počtem kvalitních buněk. Adekvátní dávku následně zavedeme pomocí tenkého katetru přímo do dělohy ženy v době ovulace. Léčba IUI je neinvazivní a bez významných rizik. Mívá však nižší úspěšnost než léčba IVF (in vitro fertilizace).

Pro koho je léčba intrauterinní inseminací spermií vhodná?

Podmínkou pro využití této metody jsou zdravé spermie u muže, tzv. normozoospermie. U žen úspěch této techniky závisí na průchodných vejcovodech a prokazatelné ovulaci. Léčbu IUI proto doporučujeme hlavně párům, které se snaží přirozeně otěhotnět déle než 1 rok a nebyla u nich odhalena žádná konkrétní příčina neplodnosti.

header-image

Jsme tu pro vás

Nenašli jste na webu požadované informace? Naše koordinátorka odpoví na všechny Vaše otázky a domluví vše potřebné pro Vaši návštěvu kliniky.

Lucie-photo

Lucie

klinika Praha

+420 703 144 639

Lucie-photo

Lucie

klinika Brno

+420 734 756 115

Kontaktujte nás
eucalyptus-image
childrenToy-image

Související léčby

Asistovaná reprodukce

Nabízíme širokou škálu metod a postupů, díky kterým se i neplodné páry mohou stát rodiči. Individuální řešení a péče jsou v Unica samozřejmostí.

Holistic fertility

Unica jako jediná v ČR přináší unikátní spojení špičkové IVF léčby a holistické medicíny. Podpořte početí akupunkturou, jógou nebo fyzioterapií.

Diagnostika a podpora plodnosti

Díky komplexnímu vyšetření plodnosti zjistíte, jaké jsou Vaše šance stát se rodiči. Doporučíme vám vhodná opatření nebo lékařský postup.

Genetika

Pokročilé genetické testování ověří, zda-li nejste přenašeči genetických mutací ohrožujících těhotenství nebo zdraví budoucího dítěte.

Gynekologie

Navštivte nejmodernější gynekologickou praxi v prostředí luxusní kliniky. Termín prohlídky sjednáte online a bez čekání.