O nás
Naše kliniky

11. 11. 2020

Jsme tu, abychom Vám pomohli. Celé Vánoce.

header-image
header-image

Nejprve bychom vám rádi popřáli zdravé a krásné Vánoce roku 2020. Doufáme, že si je i přes stávající situaci naplno užijete!

Také by vás mohlo zajímat, že kliniky Unica zůstávají otevřené po celou dobu vánočních svátků. Pokud jste si tedy Ježíškovi napsali o pozitivní těhotenský test, jsme tu, abychom vám s tím pomohli!

A teď ke skvělým zprávám! COVID-19 má minimálně jeden pozitivní dopad.

Změna našeho životního stylu v průběhu pandemie totiž pomáhá s početím!

Odborníci z International Fertility Alliance (IFA) 22. října oznámili, že od začátku pandemie se míra úspěšnosti početí u některých skupin pacientů podstupujících léčbu IVF zvyšuje o více než 10%. Tyto výsledky byly pozorovány na 2 klinikách reprodukční medicíny UNICA v České republice, které léčily pacienty ze všech koutů Evropy. IFA se proto rozhodla zahájit vědeckou studi, která bude zahrnovat a hodnotit údaje z několika reprodukčních klinik po celé Evropě a měla by tyto rané výsledky potvrdit a analyzovat jejich potenciální příčiny. 

Vedoucí lékaři klinik UNICA, MUDr. Frgala a MUDr. Čepelák, v současné době diskutují o těchto prvních zjištěních a věří, že pokud by tyto výsledky měly být statisticky potvrzeny, lze je vysvětlit změnou životního stylu populace v posledních měsících. Mnoho lidí pracuje z domova, svůj společenský život omezili na minimum, a proto se více věnují svému osobnímu zdraví, posilují imunitu a při léčbě neplodnosti se náležitě zaměřují na každou fázi léčby. "Jsme rádi, že vidíme pozitivní trend v míře úspěšnosti léčby neplodnosti. Zdálo se, že pandemie má zatím pouze negativní dopady, takže je to konečně světlo naděje! Psychologie a celková pohoda jsou klíčem k řešení problémů s plodností. Pokud populace využívá měsíce karantény, domácí kanceláře, omezeného cestování a společenského života k tomu, aby se zaměřila na své osobní zdraví, pohodu a imunitu a pokud dokážeme dlouhodobý pozitivní dopad na plodnost, přineslo by to nové zprávy, naději a motivaci mnoha pacientům v tomto procesu, “říká Michaela Šilhavá, ředitelka kliniky UNICA Praha. 

COVID-19 narušil na jaře mnoha pacientům jejich plánovanou IVF léčbu, protože kliniky musely zpomalit jejich operace. Od té doby však žádné studie neprokázaly nepříznivý účinek tohoto opatření na těhotenství nebo plodnost. Léčba začala znovu a jak se zdá s velkým úspěchem. Tato nová studie by mohla skutečně dokázat, že preventivní opatření v době pandemie a změny životního stylu skutečně měly pozitivní účinek. Prokázaný pozitivní dopad na zdraví měla preventivní opatření proti Covidu v průběhu chřipkové epidemie v Jižní Americe letos v létě. Tato epidemie zde zaznamenala jeden z nejnižších výskytů za mnoho let, protože použití obličejových masek a distanční pravidla pomohly zpomalit mimojiné i šíření viru chřipky.

Veselé Vánoce vám přeje Unica.

Související články

header-image

10. 9. 2023

Mezinárodní den povědomí o gynekologii

Připojte se k nám na Mezinárodní den povědomí o gynekologii a oslavte jednotu, odvahu a otevřené rozhovory o zdraví žen. Objevte důležitost pravidelných prohlídek a svěřte se do péče UNICA v oblasti plodnosti a reprodukce. Vaše blaho je pro nás prioritou.

header-image

1. 9. 2023

Jaké jsou možnosti po neúspěšném transferu?

Po neúspěšném přenosu embrya nabízí klinika Unica neochvějnou podporu. Prozkoumejte s námi možné příčiny a řešení pro lepší cestu k plodnosti.

header-image

23. 8. 2023

Světový měsíc kojení

Světový měsíc kojení oslavuje výhody kojení: předchází úmrtí dětí, snižuje riziko rakoviny prsu. Kojit mohou i matky po IVF, zde jsou tipy pro úspěch. UNICA podporuje cestu za plodností.

header-image
Kliniky

Recepce Praha:

Klinika Praha

Zpráva z tkáňového zařízení:

/

header-image
Leading IVF Clinic

© 2023 UNICA, spol. s r. o. , IČ 44960867, se sídlem v Brně. Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu bez předchozího svolení je zakázáno.
Vytvořeno s  ❤️ v Yolk Studio