O nás
Naše kliniky

28. 6. 2022

Červen jako měsíc reprodukčního zdraví

header-image
header-image

Měsíc červen byl Světovou zdravotnickou organizací (WHO) vyhlášen za měsíc reprodukčního zdraví. V tomto letním období má veřejnost možnost se dozvědět víc o tom, že některé páry mají cestu k miminku těžší než ostatní. Panuje totiž představa, že neplodnost se týká jen nízkého procenta naší populace. Právě WHO však upozorňuje na fakt, že celosvětově se s problémy s početím potýká až 48 milionů párů. 

Možná jste vy sami ve stejné situaci nebo ve svém okolí máte pár, který se o miminko zatím bezúspěšně snaží. Všichni, které postihla neplodnost, se snaží odhalit příčinu, proč se zrovna oni nemohou dočkat pozitivního těhotenského testu. Důvodů přitom může být hned několik. Ve třetině případů se jedná o problém na straně ženy, v druhé třetině na straně muže a v posledních třetině případů se jedná o kombinaci problémů obou v páru nebo má neplodnost jinou neznámou příčinu.

Ať už je důvodem problémů s početím cokoliv, čas je při léčbě neplodnosti to nejcennější. Plodnost žen i můžu s přibývajícím věkem klesá. Nevyplatí se tedy strkat hlavu do písku a doufat, že se problém vyřeší sám. Mnoho pacientů, kteří dnes podstupují léčbu neplodnosti, vám potvrdí, že litují času, který před zahájením této léčby promarnili. Včasná návštěva odborníka na reprodukční medicínu vám nejen zajistí ty nejlepší šance na úspěšnou léčbu. Mnohdy právě díky správné diagnóze zjistíte, že se roky trápíte s problémem, který má snadnější řešení, než jste si představovali. 

Prvním krokem k rodičovství může být jednoduchý test plodnosti, který vám napoví, jak snadné nebo naopak složité pro vás bude založit vlastní rodinu. U žen se jedná o vyšetření měřící hladinu AMH a diagnostiku velikosti ovariální rezervy, tedy zjištění počtu vajíček ve vejcovodu. Muže čeká vyšetření spermiogramu, ze kterého dokážeme vyčíst počet, tvar a pohyblivost spermií. 

Ať už bude výsledek vašeho testu plodnosti jakýkoliv, tým kliniky Unica je tu proto, aby vám poradil ten nejlepší postup právě pro vás. V případě dobrých výsledků vám pomůžeme připravit se na vaši budoucí rodinu například tím, že si svá zdravá vajíčka a spermie budete moci nechat bezpečně zmrazit a uchovat pro pozdější použití. I tehdy, ukáže-li váš test nepříznivý výsledek, najdeme společně řešení, díky kterému se i vy dočkáte vytouženého miminka. 

Není snad měsíc reprodukčního zdraví ideální čas na to si svoji plodnost ověřit? Kontaktujte nás a objednejte se ještě dnes na vyšetření do reprodukčních klinik Unica.

Související články

header-image

27. 9. 2023

Dvoutýdenní čekání: co dělat

Zvládněte dvoutýdenní čekání s jistotou: Tipy pro pacientky, které podstoupily IVF. Zjistěte, jak najít rovnováhu a podporu v tomto klíčovém období na klinice Unica.

header-image

10. 9. 2023

Mezinárodní den povědomí o gynekologii

Připojte se k nám na Mezinárodní den povědomí o gynekologii a oslavte jednotu, odvahu a otevřené rozhovory o zdraví žen. Objevte důležitost pravidelných prohlídek a svěřte se do péče UNICA v oblasti plodnosti a reprodukce. Vaše blaho je pro nás prioritou.

header-image

1. 9. 2023

Jaké jsou možnosti po neúspěšném transferu?

Po neúspěšném přenosu embrya nabízí klinika Unica neochvějnou podporu. Prozkoumejte s námi možné příčiny a řešení pro lepší cestu k plodnosti.

header-image
Kliniky

Recepce Praha:

Klinika Praha

Zpráva z tkáňového zařízení:

/

header-image
Leading IVF Clinic

© 2023 UNICA, spol. s r. o. , IČ 44960867, se sídlem v Brně. Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu bez předchozího svolení je zakázáno.
Vytvořeno s  ❤️ v Yolk Studio