O nás
Naše kliniky

19. 7. 2020

Koronavirus: léčba neplodnosti a těhotenství

header-image
header-image

Pro všechny páry zvažující nebo podstupující léčbu neplodnosti a těhotenství vystává otázka, nakolik rozšíření viru COVID-19 péči o neplodné páry a následná těhotenství ovlivňuje.


Na základě aktuálních doporučení odborných společností, jichž je klinika Unica členem (ASRM, ESHRE, International Fertility Alliance) citujeme následující prohlášení:

Zatím dostupné studie neprokázaly přenos viru COVID-19 z infikované matky na její plod nebo dítě.

COVID-19 není příbuzným viru ZIKA, který má negativní vliv na vývoj plodu a těhotenství.

V případě snahy o zvýšenou obezřetnost mohou páry, u kterých již probíhá léčba neplodnosti, odsunout díky kryokonzervaci vložení embrya do dělohy a těhotenství do doby, kdy bude celková situace stabilizována.

 

Klinika UNICA pozorně sleduje všechny skutečnosti související s celkovou zdravotní situací. Od počátku výskytu epidemie dodržujeme preventivní opatření přímo na klinice i v souvisejících procesech tak, aby se žádný zaměstnanec, dodavatel či pacient s podezřením na infekci nepohyboval v prostorách kliniky. Klademe důraz na zvýšená hygienická opatření a důslednou dezinfekci.

Klinika UNICA je otevřena a připravena odpovědět na vaše dotazy, podpořit vás a postarat se o vás. Některé léčebné postupy mohou být pozdrženy v souladu s aktuálními doporučeními. Péče o neplodný pár je však cestou, která vyžaduje svůj čas, a právě tuto dobu řada párů využívá jako příležitost zaměřit se na své plány a poradit se o dalších krocích.

UNICA nabízí možnost lékařských videokonzultací pro páry, které se v současné době nacházejí v karanténě nebo nemají možnost cestovat a dostavit se ke konzultaci osobně.

V době krizové situace v oblasti veřejného zdraví stoupá zájem rovněž o témata týkající se poruch plodnosti. Kontaktujte nás se svými otázkami, poradíme vám a pomůžeme k dosažení vašeho snu nejbezpečnější možnou cestou.

 

Odborný tým kliniky UNICA

Související články

header-image

10. 9. 2023

Mezinárodní den povědomí o gynekologii

Připojte se k nám na Mezinárodní den povědomí o gynekologii a oslavte jednotu, odvahu a otevřené rozhovory o zdraví žen. Objevte důležitost pravidelných prohlídek a svěřte se do péče UNICA v oblasti plodnosti a reprodukce. Vaše blaho je pro nás prioritou.

header-image

1. 9. 2023

Jaké jsou možnosti po neúspěšném transferu?

Po neúspěšném přenosu embrya nabízí klinika Unica neochvějnou podporu. Prozkoumejte s námi možné příčiny a řešení pro lepší cestu k plodnosti.

header-image

23. 8. 2023

Světový měsíc kojení

Světový měsíc kojení oslavuje výhody kojení: předchází úmrtí dětí, snižuje riziko rakoviny prsu. Kojit mohou i matky po IVF, zde jsou tipy pro úspěch. UNICA podporuje cestu za plodností.

header-image
Kliniky

Recepce Praha:

Klinika Praha

Zpráva z tkáňového zařízení:

/

header-image
Leading IVF Clinic

© 2023 UNICA, spol. s r. o. , IČ 44960867, se sídlem v Brně. Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu bez předchozího svolení je zakázáno.
Vytvořeno s  ❤️ v Yolk Studio