Kliniky Unica
Naše kliniky
Naši odborníci
Naši odborníci

19. 7. 2020

Koronavirus: léčba neplodnosti a těhotenství

header-image
header-image

Pro všechny páry zvažující nebo podstupující léčbu neplodnosti a těhotenství vystává otázka, nakolik rozšíření viru COVID-19 péči o neplodné páry a následná těhotenství ovlivňuje.


Na základě aktuálních doporučení odborných společností, jichž je klinika Unica členem (ASRM, ESHRE, International Fertility Alliance) citujeme následující prohlášení:

Zatím dostupné studie neprokázaly přenos viru COVID-19 z infikované matky na její plod nebo dítě.

COVID-19 není příbuzným viru ZIKA, který má negativní vliv na vývoj plodu a těhotenství.

V případě snahy o zvýšenou obezřetnost mohou páry, u kterých již probíhá léčba neplodnosti, odsunout díky kryokonzervaci vložení embrya do dělohy a těhotenství do doby, kdy bude celková situace stabilizována.

 

Klinika UNICA pozorně sleduje všechny skutečnosti související s celkovou zdravotní situací. Od počátku výskytu epidemie dodržujeme preventivní opatření přímo na klinice i v souvisejících procesech tak, aby se žádný zaměstnanec, dodavatel či pacient s podezřením na infekci nepohyboval v prostorách kliniky. Klademe důraz na zvýšená hygienická opatření a důslednou dezinfekci.

Klinika UNICA je otevřena a připravena odpovědět na vaše dotazy, podpořit vás a postarat se o vás. Některé léčebné postupy mohou být pozdrženy v souladu s aktuálními doporučeními. Péče o neplodný pár je však cestou, která vyžaduje svůj čas, a právě tuto dobu řada párů využívá jako příležitost zaměřit se na své plány a poradit se o dalších krocích.

UNICA nabízí možnost lékařských videokonzultací pro páry, které se v současné době nacházejí v karanténě nebo nemají možnost cestovat a dostavit se ke konzultaci osobně.

V době krizové situace v oblasti veřejného zdraví stoupá zájem rovněž o témata týkající se poruch plodnosti. Kontaktujte nás se svými otázkami, poradíme vám a pomůžeme k dosažení vašeho snu nejbezpečnější možnou cestou.

 

Odborný tým kliniky UNICA

Související články

header-image

25. 1. 2023

Leden je měsícem boje proti rakovině děložního čípku

header-image

18. 1. 2023

Nový rok, nová naděje s Unicou v roce 2023

header-image

16. 12. 2022

Unica jako vítěz: Nejlepší péče a podpora pacientů v roce 2022

header-image
Kliniky

Recepce Praha:

Klinika Praha

Zpráva z tkáňového zařízení:

/

header-image
Leading IVF Clinic

© 2023 UNICA, spol. s r. o. , IČ 44960867, se sídlem v Brně. Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu bez předchozího svolení je zakázáno.
Vytvořeno s  ❤️ v Yolk Studio