Zpět na seznam aktivit

Nordic walking

Rychlá chůze řeší nejen nadváhu, ale bojuje i s neplodností. Při sportu se lépe prokrvují orgány a dostavují se endorfiny, hormony štěstí.

Nordic walking

Krok za krokem k miminku

 
Zdravý životní styl je pro úspěšné početí důležitější, než by se na první pohled zdálo. Máte-li nadváhu, přebytečný tuk v těle může vést k nadprodukci některých hormonů. Ty poté mohou narušit ovulaci a způsobit nepravidelnou menstruaci. Poslední studie ukazují, že 4 hodiny fyzické aktivity týdně zvyšují šance na početí zvlášť u těch žen, které již dříve prodělaly potrat. Zároveň říkají, že ženy s nadváhou zvyšují svoji plodnost už 10 minutovou procházkou denně.
 

Severská chůze

 
Pravidelná chůze je vhodnou tělesnou aktivitou i pro ty, kteří doposud sportu moc neholdovali. Denní procházky nejsou náročné na čas ani vybavení a tak je nordic walking, tzv. severská chůze s hůlkami, dostupným cvičením opravdu pro všechny. Jak začít s nordic walkingem?
 
·         Trekingové hole
Kvalitní hole vám při chůzi poskytnou oporu a ztlumí nárazy. Při chůzi s nimi navíc zapojujete svaly horní části těla a spalujete víc energie. Vaše procházka tak bude mít výrazně vyšší efekt.
 
·         Vhodná obuv
Pro chůzi v terénu byste měli být i správně obuti. Vhodná je nízká obuv, která je lehká, odolná a hlavně prodyšná. Nebojte se zvolit o půl čísla větší velikost, aby mělo chodidlo dostatek prostoru.
 
·         Rada instruktora
Odborník na nordic walking vás naučí jeho správnou techniku. Tak nebudete při chůzi dělat chyby a vyhnete se případným zraněním. Nemáte-li možnost instruktora navštívit osobně, podívejte se na video s trenérkou Hanou Čepovou.
 
 

Další aktivity

Autogenní trénink

Autogenní trénink

Tato relaxační technika využívá sugesce a vede k uvolnění organismu. Při aktivní relaxaci zklidníte tělo i mysl.

Více

Akupunktura

Akupunktura

Léčba jehličkami pozitivně ovlivňuje ovulaci, menstruační cyklus a hormonální rovnováhu. To vše přispívá k vyšší úspěšnosti početí.

Více

Strava

Strava

Zdravá strava je předpokladem pro zdravé těhotenství. Listová zelenina, ryby nebo různé druhy koření patří mezi potraviny podporující plodnost.

Více
Zpět na seznam aktivit

Jsme tu pro Vás

Nenašli jste na webu požadované informace? Naše koordinátorka odpoví na všechny Vaše otázky a domluví vše potřebné pro Vaši návštěvu kliniky.

Ing. Dita Groligová
Martina
Klinika Praha
+420 703 144 639
Anna Tranova
Lucie
Klinika Brno
+420 734 756 115
Kontaktujte nás