Zpět na seznam aktivit

Nordic walking

Rychlá chůze řeší nejen nadváhu, ale bojuje i s neplodností. Při sportu se lépe prokrvují orgány a dostavují se endorfiny, hormony štěstí.

Nordic walking

Krok za krokem k miminku

 
Zdravý životní styl je pro úspěšné početí důležitější, než by se na první pohled zdálo. Máte-li nadváhu, přebytečný tuk v těle může vést k nadprodukci některých hormonů. Ty poté mohou narušit ovulaci a způsobit nepravidelnou menstruaci. Poslední studie ukazují, že 4 hodiny fyzické aktivity týdně zvyšují šance na početí zvlášť u těch žen, které již dříve prodělaly potrat. Zároveň říkají, že ženy s nadváhou zvyšují svoji plodnost už 10 minutovou procházkou denně.
 

Severská chůze

 
Pravidelná chůze je vhodnou tělesnou aktivitou i pro ty, kteří doposud sportu moc neholdovali. Denní procházky nejsou náročné na čas ani vybavení a tak je nordic walking, tzv. severská chůze s hůlkami, dostupným cvičením opravdu pro všechny. Jak začít s nordic walkingem?
 
·         Trekingové hole
Kvalitní hole vám při chůzi poskytnou oporu a ztlumí nárazy. Při chůzi s nimi navíc zapojujete svaly horní části těla a spalujete víc energie. Vaše procházka tak bude mít výrazně vyšší efekt.
 
·         Vhodná obuv
Pro chůzi v terénu byste měli být i správně obuti. Vhodná je nízká obuv, která je lehká, odolná a hlavně prodyšná. Nebojte se zvolit o půl čísla větší velikost, aby mělo chodidlo dostatek prostoru.
 
·         Rada instruktora
Odborník na nordic walking vás naučí jeho správnou techniku. Tak nebudete při chůzi dělat chyby a vyhnete se případným zraněním. Nemáte-li možnost instruktora navštívit osobně, podívejte se na video s trenérkou Hanou Čepovou.
 
 

Další aktivity

Reprodukční jóga

Reprodukční jóga

Soubor cviků reprodukční jógy vyživuje ženské orgány a vrací hormonální systém do rovnováhy. Šance na početí se tak výrazně zvyšují.

Více

Meditace

Meditace

Zklidnění mysli a zbavení se stresu má při léčbě neplodnosti zásadní význam. Při meditaci zapomenete na strach a starosti.

Více

Akupunktura

Akupunktura

Léčba jehličkami pozitivně ovlivňuje ovulaci, menstruační cyklus a hormonální rovnováhu. To vše přispívá k vyšší úspěšnosti početí.

Více
Zpět na seznam aktivit

Jsme tu pro Vás

Nenašli jste na webu požadované informace? Naše koordinátorka odpoví na všechny Vaše otázky a domluví vše potřebné pro Vaši návštěvu kliniky.

Ing. Dita Groligová
Martina
Klinika Praha
+420 703 144 639
Anna Tranova
Lucie
Klinika Brno
+420 734 756 115
Kontaktujte nás