Zpět na seznam aktivit

Autogenní trénink

Tato relaxační technika využívá sugesce a vede k uvolnění organismu. Při aktivní relaxaci zklidníte tělo i mysl.

Autogenní trénink

Autosugescí k vnitřnímu klidu

 
Snížení napětí, uvolnění a aktivní relaxace jsou v léčbě neplodnosti klíčové. Čím déle se nedaří miminko počít, tím více se zvyšuje tlak na oba partnery. Právě relaxace je jednou z cest, jak toto napětí odbourat.
Při autogenním tréninku díky autosugesci dochází k relaxaci těla i duše, uvolňuje se napětí a zklidňuje nervový systém. Tato relaxační technika obsahuje 6 kroků, které na sebe logicky navazují:
 
1. krok - pocit tíhy
2. krok - pocit tepla
3. krok - klidný dech
4. krok - pravidelný rytmus srdce
5. krok - pocit tepla v břiše
6. krok - oblast hlavy – chladné čelo
 
Abyste autogenní trénink správně ovládli, je potřeba zvládnout postupně jednotlivá cvičení. Oproti hypnóze má autogenní trénink navíc jednu velkou výhodu. Poté, co vás jeho základní technikou provede zkušený terapeut, jej můžete dále trénovat sami v pohodlí domova. 

Další aktivity

Strava

Strava

Zdravá strava je předpokladem pro zdravé těhotenství. Listová zelenina, ryby nebo různé druhy koření patří mezi potraviny podporující plodnost.

Více

Reprodukční jóga

Reprodukční jóga

Soubor cviků reprodukční jógy vyživuje ženské orgány a vrací hormonální systém do rovnováhy. Šance na početí se tak výrazně zvyšují.

Více

Meditace

Meditace

Zklidnění mysli a zbavení se stresu má při léčbě neplodnosti zásadní význam. Při meditaci zapomenete na strach a starosti.

Více
Zpět na seznam aktivit

Jsme tu pro Vás

Nenašli jste na webu požadované informace? Naše koordinátorka odpoví na všechny Vaše otázky a domluví vše potřebné pro Vaši návštěvu kliniky.

Ing. Dita Groligová
Martina
Klinika Praha
+420 703 144 639
Anna Tranova
Lucie
Klinika Brno
+420 734 756 115
Kontaktujte nás