Bez Vás by to nešlo!

Již 20 let patříme mezi nejlepší kliniky v Evropě

Děkujeme všem ženám, které pomáhají neplodným ženám k vytouženému děťátku.
Asi třetina žen, které nemohou otěhotnět, má vaječníky neschopné vyprodukovat kvalitní vajíčko nebo dokonce vaječníky nemá vůbec. Jsou léčeny metodami asistované reprodukce a otěhotní jen díky vajíčku darovanému jinou ženou.

Stanete se dárkyní?

Pro zachování vysoké kvality darovaných vajíček máme na naše dárkyně tyto požadavky:

 • Perfektní zdravotní stav
 • Věk mezi 19 a 29 lety
 • Žádná přenosná či geneticky podmíněná onemocnění
 • Nekuřačka s BMI pod 28

Účast v programu

V zemích Evropské unie, ve kterých je zákonem povolena léčba darovanými oocyty, platí pro darování zárodečných buněk princip anonymity. To garantuje, že se nikdy žádná příjemkyně nedozví, kdo je dárkyní a žádná dárkyně se nedozví, kdo je příjemkyní.

Zákon však zdravotnickému zařízení ukládá povinnost informace o dárkyni archivovat.

Darování oocytů je bezplatné, ale dárkyni jsou ztráty času, cestovné a další náklady kompenzovány částkou až 25 000 Kč.

 

Dárkyni jsou ztráty času, cestovné i další náklady kompenzovány

 

Jak probíhá darování

Celé darování je kontrolovaným procesem, během kterého Vám bude poskytnuta ta nejlepší možná péče. Zařídíme, abyste se během darování cítila nejen bezpečně, ale také co nejpříjemněji.

 • 1. Rozhodnete-li se pomoci, stačí se bez objednání dostavit k pohovoru a genetickým testům, a to každý všední den, v době od 8,00 do 15,00 hod. na recepci kliniky v Brně, nebo od 8,00 do 17,00 hod. na našem dárcovském centru v Praze.

 • 2. Bez čekání s Vámi bude vyplněn dotazník a odebrána Vám krev. K odběru není třeba být nalačno, ani vysazovat antikoncepci. Zároveň s Vámi bude dohodnut podrobný plán a termíny darování.

 • 3. Jako zájemkyně o darování vajíček zodpovědně vyplníte dotazník dárkyně, kde uvedete všechna významná fakta osobní i rodinné anamnézy a zdravotního stavu.

 •  

  4. Základním kritériem výběru je kontrola hormonálních hladin, která se provádí z krve.

  Odběr může proběhnout kterýkoliv den menstruačního cyklu, tedy i během krvácení. Před odběrem krve není třeba vysazovat hormonální antikoncepci. Z odběru krve jsou také provedeny testy na přenosná infekční onemocnění HIV, syphilis, žloutenky typu B a C, cytomegalovirovou či chlamydiovou infekci a genetické vyšetření.

 • 5. Následná stimulace vaječníků trvá asi deset dnů. Celý průběh stimulace se sestává ze tří návštěv (kontrol), kdy poslední návštěvou je odběr vajíček.

 • 6. Při první návštěvě – zahájení – dostanete léky ke stimulaci a po menstruaci začne samotná stimulace vaječníků. Ta vede k dozrání oocytů ve vaječnících.

 • 7. Po sedmidenní aplikaci léků následuje druhá ultrazvuková kontrola a je naplánován termín odběru vajíček.

 •  

  4. Vše vyvrcholí odběrem vajíček, který je ambulantní a trvá zhruba deset minut.

  Pod kontrolou ultrazvuku se poševní cestou odsají vajíčka. Tato punkce se provádí v desetiminutové celkové anestesii, abyste necítila žádnou bolest. Po této anestesii si jednu hodinu odpočinete na lůžku a můžete odejít domů.

Kontaktujete naše dárcovské centrum v Praze, nebo kliniku v Brně

Tel: 734 318 289, e-mail: silhava@unica.cz

Dárcovské a koordinační centrum UNICA Praha

Milady Horákové 109/116, 160 00 Praha 6
Stanice metra A – Hradčanská
Tel: 242 483 732

Po-Pá 8,00–17,00

Máte-li nějaké další otázky, rádi Vám je zodpovíme!

Jsme tu pro Vás

Nenašli jste na webu požadované informace? Naše koordinátorka odpoví na všechny Vaše otázky a domluví vše potřebné pro Vaši návštěvu kliniky.

Kontakty

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace