Jde to jen s Vámi!

Děkujeme všem mužům, kteří pomáhají neplodným párům k vytouženému děťátku.

Pro některé partnerské dvojice existuje pouze jediná možnost jak otěhotnět - mimotělní oplodnění s darovanými spermiemi.

Stanete se dárcem?

Pro zachování vysoké kvality darovaných spermií máme na naše dárce tyto základní požadavky:

  • Perfektní zdravotní stav
  • Negativní testy na přenosná infekční onemocnění
  • Věk mezi 18 a 35 lety
  • Minimálně středoškolské vzdělání
  • Žádná přenosná či geneticky podmíněná onemocnění

Účast v programu

V zemích Evropské unie, ve kterých je zákonem povolena léčba darovanými spermiemi, platí pro darování zárodečných buněk princip anonymity. To garantuje, že se nikdy žádný léčený pár nedozví, kdo je dárcem spermií a žádný dárce se nedozví, kdo je léčeným párem.

Být dárcem znamená dobrý pocit, že jste pomohli jinému páru k vlastní rodině. My navíc vaši ochotu oceníme částkou až 20 000 Kč.
Při každém odběru na klinice vás ihned čeká až 1 000 Kč. Stejná částka je dárcům vyplacena za dalších 6 měsíců.
Chcete spermie darovat opakovaně? Na klinice se můžeme vídat až jednou za týden!

Jak probíhá darování

Celé darování je kontrolovaným procesem, během kterého Vám bude poskytnuta ta nejlepší možná péče. Zařídíme, abyste se během darování cítil nejen bezpečně, ale také co nejpříjemněji.

  • Rozhodli jste se pomoci? Zbývá už jen dát o sobě vědět. Objednejte se pomocí kontaktního formuláře a my se vám obratem ozveme.
  • Základním kritériem výběru je výborný spermiogram, který Vám bude v tento den proveden. Tímto způsobem si zároveň bezplatně otestujete vlastní plodnost.
  • Jako zájemce o darování spermií zodpovědně vyplníte dotazník dárce, kde uvedete všechna významná fakta osobní i rodinné anamnézy a zdravotního stavu. Vyškolená andrologická laborantka s Vámi provede pohovor a detailně vysvětlí průběh darování a zároveň s Vámi bude dohodnut podrobný plán a termíny darování.
  • Následně Vám bude odebrána krev. Z odběru krve jsou provedeny testy na přenosná infekční onemocnění HIV, syphilis, žloutenky typu B a C, cytomegalovirovou či chlamydiovou infekci a genetické vyšetření.

Domluvte si nezávaznou konzultaci


Děkujeme, váš vzkaz byl odeslán

Děkujeme, váš vzkaz byl odeslán

Jakmile to bude možné, ozveme se vám.

Jsme tu pro Vás

Nenašli jste na webu požadované informace? Naše koordinátorka odpoví na všechny Vaše otázky a domluví vše potřebné pro Vaši návštěvu kliniky.

Martina Koubkova
Martina
Klinika Praha
+420 703 144 639
Lucie Přibylová
Lucie
Klinika Brno
+420 734 756 115
Kontaktujte nás