Jde to jen s Vámi!

Děkujeme všem mužům, kteří pomáhají neplodným párům k vytoužnému děťátku.

Pro některé partnerské dvojice existuje pouze jediná možnost jak otěhotnět - mimotělní oplodnění s darovanými spermiemi.

Stanete se dárcem?

Pro zachování vysoké kvality darovaných spermií máme na naše dárce tyto základní požadavky:

  • Perfektní zdravotní stav
  • Negativní testy na přenosná infekční onemocnění
  • Věk mezi 18 a 35 lety
  • Minimálně středoškolské vzdělání
  • Žádná přenosná či geneticky podmíněná onemocnění

Účast v programu

V zemích Evropské unie, ve kterých je zákonem povolena léčba darovanými spermiemi, platí pro darování zárodečných buněk princip anonymity. To garantuje, že se nikdy žádný léčený pár nedozví, kdo je dárcem spermií a žádný dárce se nedozví, kdo je léčeným párem.

Zákon však zdravotnickému zařízení ukládá povinnost informace o dárci archivovat. Darování spermií je bezplatné. Vhodný dárce absolvuje až 10 odběrů. Finanční kompenzace za vynaložený čas a za náhrady cestovních a ostatních výdajů se pohybuje do 12 000 Kč.

Jak probíhá darování

Celé darování je kontrolovaným procesem, během kterého Vám bude poskytnuta ta nejlepší možná péče. Zařídíme, abyste se během darování cítil nejen bezpečně, ale také co nejpříjemněji.

  • Rozhodnete-li se pomoci, objednejte se na recepci naši kliniky anebo kontaktujte naší koordinátorku emailem na ivf@unica.cz, koordinátorka s Vámi domluví termín návštěvy a případně zodpoví Vaše dotazy.
  • Základním kritériem výběru je výborný spermiogram, který Vám bude v tento den proveden. Tímto způsobem si zároveň bezplatně otestujete vlastní plodnost.
  • Jako zájemce o darování spermií zodpovědně vyplníte dotazník dárce, kde uvedete všechna významná fakta osobní i rodinné anamnézy a zdravotního stavu. Vyškolená andrologická laborantka s Vámi provede pohovor a detailně vysvětlí průběh darování a zároveň s Vámi bude dohodnut podrobný plán a termíny darování.
  • Následně Vám bude odebrána krev. Z odběru krve jsou provedeny testy na přenosná infekční onemocnění HIV, syphilis, žloutenky typu B a C, cytomegalovirovou či chlamydiovou infekci a genetické vyšetření.

Domluvte si nezávaznou konzultaci


Klinika Praha Klinika Brno
Děkujeme, váš vzkaz byl odeslán

Děkujeme, váš vzkaz byl odeslán

Jakmile to bude možné, ozveme se vám.

Kontaktujte nás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace