Darování vajíček

Pro ženy, které nemohou mít děti z důvodu nekvalitních či žádných vajíček, existuje možnost bezpečné pomoci. Tou je darování vajíček, kterým se Unica zabývá už od roku 2003, jako vůbec první klinika v České republice.

Obecně totiž platí, že asi třetina žen, které mají problém s otěhotněním, má vaječníky nezpůsobilé vyprodukovat vajíčka schopná oplození, nebo dokonce nemají vaječníky vůbec. V těchto případech zákony v České republice umožňují využití darovaných vajíček.
Naší letitou snahou je přivádět na svět zdravá miminka za dodržování medicínských, legislativních, ale i etických a sociálních aspektů na nejvyšší možné úrovni. Chceme také všem, kteří o darování uvažují, ukázat bezpečnost, radost a krásu celého tohoto procesu.

Kdo je dárkyní?

Dárkyně jsou mladé ženy do 30 let, které se dobrovolně přihlásí a chtějí pomoci jiným ženám. Nejčastěji se jedná o studentky nebo mladé matky na mateřské dovolené. Dárkyně jsou pečlivě vybírány pro zajištění co nejkvalitnějších vajíček. Naše klinika má vlastní, mnohem přísnější než zákonem stanovená kritéria pro výběr dárkyň, což je základem naší vysoké úspěšnosti léčby darovanými vajíčky.

Martina - dárkyně

Martina

Vysokoškolačka Martina byla dárkyní vajíček. Pro maminky, děti i všechny ostatní lidi by se doslova rozdala, kdyby mohla.

Přečtěte si celý příběh

Jak vybíráme dárkyně?

Výběr dárkyně je komplexní proces, který ovlivňuje mnoho faktorů, především se však snažíme o naplnění požadavků léčeného páru. Nejen v tomto procesu jsou Unica a budoucí příjemkyně partnery.

Důraz klademe na vzájemnou podobnost dárkyně a příjemkyně.

Výběr respektuje vnější fyziognomické znaky, jako barvu očí, vlasů či typ postavy.

Dárkyně jsou mladé ženy do 30 let, které se přihlásí do našeho dárcovského centra a chtějí pomoci jiným ženám.

Nejčastěji se jedná o univerzitní studentky a mladé matky na mateřské dovolené, které jsou pečlivě vybírány pro zajištění co nejkvalitnějších vajíček. Každá dárkyně musí mít minimálně středoškolské vzdělání.

Všechny dárkyně musí vždy splňovat přísná kritéria

pro darování vajíček a embryí dle Americké asociace pro reprodukční medicínu. (Guidelines for oocyte donation of The American Society of Reproductive Medicine, publikováno v časopise Fertility and Sterility, Vol.77, No. 6, Suppl. 5, June 2002).

Všechny dárkyně samozřejmě splňují zákonné požadavky legislativy ČR,

nicméně interní kritéria kliniky Unica jsou mnohem přísnější, než stanoví zákon, což je mimo jiné základem vysoké úspěšnosti našeho dárcovského programu a předmětem našeho know-how.

 

„Máme tedy vždy dostatek otestovaných dárkyní, což znamená, že léčba může začít v co nejkratším možném termínu.“

   

Za dobu, co se darováním na naší klinice zabýváme, jsme si vybudovali rozsáhlou databázi dárkyní. Máme tedy vždy dostatek otestovaných dárkyní, což znamená, že léčba může začít v co nejkratším možném termínu.

Jak probíhá léčba?

Stimulaci vaječníků dárkyně sladíme s přípravou příjemkyně, budoucí maminky. Při zralosti vajíček je dárkyni odebereme a všechna dáme k dispozici příjemkyni. V laboratoři jsou poté tato vajíčka oplodněna spermiemi partnera příjemkyně. Po několikadenní kultivaci je vhodné embryo přeneseno do dělohy budoucí maminky, ve které probíhá další proces vývoje až do narození zdravého děťátka.

Jsme tu pro Vás

Nenašli jste na webu požadované informace? Naše koordinátorka odpoví na všechny Vaše otázky a domluví vše potřebné pro Vaši návštěvu kliniky.

Martina Koubkova
Martina
Klinika Praha
+420 703 144 639
Lucie Přibylová
Lucie
Klinika Brno
+420 734 756 115
Kontaktujte nás