Sofie a Casper

Zpátky na výpis

Sofie a Casper

Vzhledem k tomu, že jsme se s manželem o dítě neúspěšně snažili dlouhou dobu, bylo nám jasné, že budeme muset vyhledat odbornou pomoc. Dlouho jsme to zvažovali, přemýšleli jsme o léčbě ve Španělsku a Řecku a udělali jsme si rozsáhlý online průzkum. Nicméně jsme se obávali značné jazykové bariéry při komunikaci s těmito klinikami.


Nakonec nám kamarádka doporučila služby Unicy, s nimiž byla velmi spokojená, rozhodli jsme se tedy požádat o pomoc právě Unicu. Unicu jsme kontaktovali prostřednictvím online formuláře. Byl to pro nás vlastně začátek poměrně blízkého vztahu s naší koordinátorkou. Od začátku jsme věděli, že jsme v dobrých rukách.


Bylo k nám přistupováno s velmi profesionální empatií, což je potřeba, pokud se jedná o něco tolik citlivého, jako stát se rodičem. Velmi důležité bylo, že jsme se celou dobu cítili jako partneři. Od začátku jsme věděli, že jsme na správném místě.


Ať už šlo o naše otázky nebo obavy, lidé z Unicy je vždy dokázali zodpovědět a rozptýlit. K tomu samozřejmě hodně přispělo i samotné prostředí kliniky. Vlastně mám pocit, že jsme po celou dobu léčby tak nějak věděli, že to musí vyjít.


A vyšlo. Náš syn je úžasný. Miluje bagry, brokolici a Elvise. A my jsme vděční Unice, že nám ho pomohla přivést na svět. Je velmi těžké snít svůj sen, když všechno hraje proti Vám. Vyžaduje to mnoho úsilí a morální síly. A bez někoho, kdo Vás podpoří a bude vám tím nejlepším partnerem, by to možné určitě nebylo. My jsme takového partnera našli v Unice. Závěrem bychom chtěli poskytnout radu rozhodujícím se párům: je realistické uspět ve svém snu stát se rodiči, i když se to občas zdá abstraktní a mimo dosah. Doufáme, že náš příběh pomůže potenciálním rodičům učinit podobně správnou volbu.

Související články

Jsme tu pro Vás

Nenašli jste na webu požadované informace? Naše koordinátorka odpoví na všechny Vaše otázky a domluví vše potřebné pro Vaši návštěvu kliniky.

Martina Koubkova
Martina
Klinika Praha
+420 703 144 639
Lucie Přibylová
Lucie
Klinika Brno
+420 734 756 115
Kontaktujte nás