Mužská neplodnost - čísla a léčba

Zpátky na výpis

Mužská neplodnost - čísla a léčba

Falešné mýty 

„Neplodnost je pouze ženský problém“. 

„Neplodnost u mužů není tak častá jako u žen“. 

Pravda nebo lež? Odpovíme vám pravidlem 40-40-20. Odborníci na plodnost se shodují, že přibližně u 40 % párů je neplodnost způsobena příčinami, které lze přičíst výhradně ženě. Ve 40 % případů souvisí neplodnost výlučně s mužem a u 20 % párů se jedná o zdravotní problém obou partnerů nebo je neplodnost způsobena vnějšími vlivy. 


Spermiogram 

Vyšetření spermiogramu by mělo být prvním krokem na začátku léčby neplodnosti. Pokud jsou výsledky tohoto vyšetření v normě, můžeme dále pokračovat v analýze lékařských výsledků ženy. 


Kryokonzervace 

Ačkoli tikání biologických hodin u mužů není tak naléhavé jako u žen, kryokonzervace je efektivním řešením, jak zabránit problémům s onemocněním nebo zhoršení spermií po 40. roce věku. To nabývá na důležitosti zejména v době, kdy nové studie potvrzují postupné zhoršování kvality spermií. Máme pro vás ale i dobré zprávy. Kryokonzervace je pro muže mnohem méně invazivní než pro ženy a je také levnější. 


Léčba: prevence 

Faktory, které ovlivňují výsledky spermiogramu, není snadné určit. Reakce každého muže na vnější faktory je odlišná. Nicméně tipy, kterými se řídit, jsou naopak velmi jednoduché. Studie ukazují, že pozitivní vliv na mužskou plodnost má zdravý životní styl. 

Co upřednostňovat? Vitamíny a antioxidanty. 

Čeho se vyvarovat? Kouření, obezity, stresu. 


Být si vědom šíření neplodnosti i mezi muži a pečlivá prevence jsou hlavní body, které vám mohou pomoci splnit si sen o vlastní rodině.


Související články

Jsme tu pro Vás

Nenašli jste na webu požadované informace? Naše koordinátorka odpoví na všechny Vaše otázky a domluví vše potřebné pro Vaši návštěvu kliniky.

Martina Koubkova
Martina
Klinika Praha
+420 703 144 639
Lucie Přibylová
Lucie
Klinika Brno
+420 734 756 115
Kontaktujte nás