Evropský týden plodnosti 2022

Zpátky na výpis

Evropský týden plodnosti 2022

Fertility Europe, celoevropská organizace zastupující sdružení pacientů věnující se (ne)plodnosti, pořádá již 7. Evropský týden plodnosti (European Fertility Week, EFW). Od svého založení v roce 2016 se již tradičně koná v prvním listopadovém týdnu. Letos datum připadá na 7. – 13. listopadu 2022. Tento ročník EFW se zaměřuje na informovanost o nesnázích, které často na pacienty na jejich cestě za rodičovstvím čekají.
25 milionů pacientů v celé Evropě se potýká s neplodností. Příběh každého z nich je jedinečný, a také délka jejich cesty je různá. Přesto mají spoustu společného. Jejich snaha o založení rodiny je často nejen fyzickou, ale i psychickou výzvou.
Pacienti trpící problémy s plodností musí řešit nejednu komplikaci a překážku. Mnozí zažijí několik neúspěchů a pádů, než se jim dostane adekvátní a kvalitní lékařské péče. I když pocházejí z různých evropských zemí, potýkají se s podobnými problémy a tématy, o kterých je důležité mluvit. Proč? Abychom přiblížili téma reprodukční medicíny co možná největšímu okruhu lidí. Abychom bojovali proti překážkám v přístupu k léčbě neplodnosti v celé Evropě. Ale také abychom podpořili ty, kteří sami s neplodností bojují a možná ztrácejí naději.
Protože právě reálná zkušenost pacientů pomáhá dalším párům najít motivaci v léčbě neplodnosti a dává jim potřebnou podporu a naději.
V Unica víme, že na míru sestavená léčba a osobní přístup k pacientovi jsou důležité pro dosažení co možná nejlepších výsledků. Proto na naší klinice úzce spolupracují specialisté na IVF a také psychologové, akupunkturisté, fyzioterapeuti nebo lektoři jógy. Snažíme se, aby fyzické zdraví našich pacientů bylo v rovnováze s jejich psychickým stavem a duševní pohodou.
Aby mohli naši pacienti získat zkušenosti doslova z první ruky, vytvořila Unica jedinečný ambasadorský program na podporu pacientů během léčby neplodnosti. Ostatní pacienti, kteří jsou o pár kroků dále v léčbě nebo právě řeší stejný problém, sdílejí své zkušenosti a dávají si navzájem naději. Jejich komunikace jim pomáhá překonat nejistotu a pochybnosti na cestě za vytouženým miminkem.
Udělejte první krok a využijte Evropský týden plodnosti jako skvělou příležitost otestovat svou plodnost. Ať už se chcete dozvědět více o svém zdravotním stavu nebo začít řešit své problémy s plodností, tým Unica je tu, aby vám pomohl. Kontaktujte naše koordinátory ještě dnes.

Související články

Jsme tu pro Vás

Nenašli jste na webu požadované informace? Naše koordinátorka odpoví na všechny Vaše otázky a domluví vše potřebné pro Vaši návštěvu kliniky.

Martina Koubkova
Martina
Klinika Praha
+420 703 144 639
Lucie Přibylová
Lucie
Klinika Brno
+420 734 756 115
Kontaktujte nás