Barbora

Zpátky na výpis

Barbora

„K práci na klinice mne úplně původně dovedl příběh mých blízkých přátel, kterým jsem ve složité situaci nedokázala pomoct, byť jsem velmi chtěla.


Dlouhé roky předtím jsem studovala v USA a vzhledem k tomu, že pocházím z lékařské rodiny, vždy jsem tak nějak toužila propojit jazykové znalosti a medicinské geny. Nakonec jsem nastoupila na klinice a od té doby je pro mě celá práce posláním a zároveň velkou výzvou.


V Unice je mým úkolem poskytnutí péče a podpory párům, které se na nás obrací ze zahraničí. Jsem tu proto, abych je provedla léčbou a byla tu pro ně kdykoliv budou mít nějakou otázku nebo budou potřebovat oporu. Jsem takovým pojítkem mezi lékaři a pacienty. Tím, kdo jim vysvětlí lékařské postupy, dodá motivaci a postará se, aby byli spokojeni. Bez toho by to ostatně nešlo. Stejně jako bez pomoci kolegů lékařů a jejich času, který věnují pacientům. A samozřejmě bez maximální oddanosti práci.


Důvěra s pacienty je na celé práci tím nejdůležitějším. Pro mě je to ale naprosto samozřejmé. Ať se děje cokoliv, pacienti musí vědět, že se na mě mohou naprosto spolehnout a že s nimi budu ve chvílích, kdy mě budou potřebovat.


Pro každý pár jde o složité období a v něm je nejdůležitější poskytnout především pocit klidu a bezpečí. Odměnou pak je vidět všechny ty rodiče s jejich dětmi a vědět, že jsem svým malým dílem přispěla k jejich štěstí. To je ten nejkrásnější pocit na světě.”

Související články

Jsme tu pro Vás

Nenašli jste na webu požadované informace? Naše koordinátorka odpoví na všechny Vaše otázky a domluví vše potřebné pro Vaši návštěvu kliniky.

Martina Koubkova
Martina
Klinika Praha
+420 703 144 639
Lucie Přibylová
Lucie
Klinika Brno
+420 734 756 115
Kontaktujte nás