Oplodnění in vitro (IVF)

Oplodnění in vitro (IVF) je základní metodou mimotělního oplodnění, ve kterém dle názvu dochází k oplodnění vajíček spermiemi mimo tělo ženy.

Oplodnění in vitro (IVF) je základní metodou mimotělního oplodnění, kdy dochází k oplodnění vajíček a spermií mimo tělo ženy.

Jedná se o vysoce specializované laboratorní mikromanipulační techniky se spermiemi, vajíčky, či embryi. Při IVF se k získaným vajíčkům ve speciální misce a ve speciálním roztoku přidají spermie, které poté samy proniknou do jednotlivých vajíček.

U mužů s normálním stavem spermií se touto cestou oplodní asi 50 % získaných vajíček. Kvalita spermie, která při IVF do vajíčka pronikne, je věcí náhody. Do vajíčka bohužel může proniknout i abnormní spermie, která jej sice oplodní, avšak v pátém, sedmém či devátém týdnu těhotenství se vývoj tohoto abnormního embrya zastaví. Jako řešení mužského faktoru se nabízí identifikace kvalitní spermie pomocí metod ICSI, IMSI či PICSI.

Jsme tu pro Vás

Nenašli jste na webu požadované informace? Naše koordinátorka odpoví na všechny Vaše otázky a domluví vše potřebné pro Vaši návštěvu kliniky.

Martina Koubkova
Martina
Klinika Praha
+420 703 144 639
Lucie Přibylová
Lucie
Klinika Brno
+420 734 756 115
Kontaktujte nás