Oplodnění in vitro (IVF)

Oplodnění in vitro (IVF) je základní metodou mimotělního oplodnění, ve kterém dle názvu dochází k oplodnění vajíček spermiemi mimo tělo ženy.

Oplodnění in vitro (IVF) je základní metodou mimotělního oplodnění, kdy dochází k oplodnění vajíček a spermií mimo tělo ženy.

Jedná se o vysoce specializované laboratorní mikromanipulační techniky se spermiemi, vajíčky, či embryi. Při IVF se k získaným vajíčkům ve speciální misce a ve speciálním roztoku přidají spermie, které poté samy proniknou do jednotlivých vajíček.

U mužů s normálním stavem spermií se touto cestou oplodní asi 50 % získaných vajíček. Kvalita spermie, která při IVF do vajíčka pronikne, je věcí náhody. Do vajíčka bohužel může proniknout i abnormní spermie, která jej sice oplodní, avšak v pátém, sedmém či devátém týdnu těhotenství se vývoj tohoto abnormního embrya zastaví. Jako řešení mužského faktoru se nabízí identifikace kvalitní spermie pomocí metod ICSI, IMSI či PICSI.

Kontaktujte nás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace