O nás
Naše kliniky

3. 3. 2022

Reprodukční medicína a zdravotní pojištění? Na pacientky čekají příjemné změny

header-image
header-image

Nový rok přinesl hned dvě nadějné změny, které budou zajímat ženy plánující IVF léčbu nebo onkologické bezdětné pacientky. Od ledna totiž začala platit novela zákona o zdravotním pojištění. Jaké úkony a léčbu nyní pacientkám budou hradit zdravotní pojišťovny?

IVF hrazené pojišťovnou i pro čtyřicátnice

Hlavní změna, o které se hovořilo již dlouho, se týká posunutí věkové hranice, u které je umělé oplodnění u žen hrazeno z veřejného zdravotního pojištění. Doposud pojišťovny hradily až čtyři pokusy o umělé oplodnění ženám do maximálně 39 let. Nově této výhody mohou využít i ženy ve věku 40 let. Průměrný věk pacientek na IVF klinikách je 37 let a společenský trend ukazuje, že čím dál tím více žen se stává maminkami v pozdějším věku.

Naděje pro onkologické pacientky

Druhá a neméně důležitá změna se týká mladých bezdětných pacientek, které prochází onkologickou léčbou. Může se jednat o ženy s nádory prsu, melanomy, nádory vaječníků a dalšími onemocněními, při kterých pacientky prochází zajišťovací léčbou. Chemoterapie nebo imunologická léčba totiž může ovlivnit kvalitu vajíček a ženskou plodnost. Takovým pacientkám zdravotní pojišťovny nově uhradí zmrazení jejich vajíček ještě před začátkem léčby a jejich uchování po dobu 10 let.

Chcete se o tomto tématu dozvědět více? Kontaktujte naše koordinátorky léčby a zeptejte se, zda-li lze i vaši IVF léčbu hradit ze zdravotního pojištění.

Související články

header-image

1. 6. 2023

Zachování plodnosti je unikátní šance, jak si pojistit svoje budoucí rodičovství

Zachování plodnosti: Zmrazení vajíček/spermy pro budoucí rodičovství. Vhodné pro odložení rodičovství, zdravotní problémy nebo bez partnera. Převezměte kontrolu nad svou reprodukční cestou a zajistěte si možnosti rodičovství!

header-image

18. 5. 2023

IVF léčba konečně přestává být tabu

Léčba IVF se zbavuje tabu, když se slavné páry dělí o své úspěchy. Neplodnost postihuje každý šestý pár. Pomůžeme vám na cestě k rodičovství. Kontaktujte kliniku Unica pro individuální řešení a udělejte první krok k vysněnému miminku.

header-image

15. 5. 2023

15. května je Mezinárodní den rodiny

Oslavte Mezinárodní den rodiny a uvědomte si význam rodiny jako základu společnosti. Neplodnost postihuje 15 % lidí na celém světě. V Unice naši lékaři nabízejí individuální péči, pokročilé IVF a holistickou léčbu. Naplánujte si konzultaci ještě dnes.

header-image
Kliniky

Recepce Praha:

Klinika Praha

Zpráva z tkáňového zařízení:

/

header-image
Leading IVF Clinic

© 2023 UNICA, spol. s r. o. , IČ 44960867, se sídlem v Brně. Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu bez předchozího svolení je zakázáno.
Vytvořeno s  ❤️ v Yolk Studio