O nás
Naše kliniky

3. 3. 2022

Reprodukční medicína a zdravotní pojištění? Na pacientky čekají příjemné změny

header-image
header-image

Nový rok přinesl hned dvě nadějné změny, které budou zajímat ženy plánující IVF léčbu nebo onkologické bezdětné pacientky. Od ledna totiž začala platit novela zákona o zdravotním pojištění. Jaké úkony a léčbu nyní pacientkám budou hradit zdravotní pojišťovny?

IVF hrazené pojišťovnou i pro čtyřicátnice

Hlavní změna, o které se hovořilo již dlouho, se týká posunutí věkové hranice, u které je umělé oplodnění u žen hrazeno z veřejného zdravotního pojištění. Doposud pojišťovny hradily až čtyři pokusy o umělé oplodnění ženám do maximálně 39 let. Nově této výhody mohou využít i ženy ve věku 40 let. Průměrný věk pacientek na IVF klinikách je 37 let a společenský trend ukazuje, že čím dál tím více žen se stává maminkami v pozdějším věku.

Naděje pro onkologické pacientky

Druhá a neméně důležitá změna se týká mladých bezdětných pacientek, které prochází onkologickou léčbou. Může se jednat o ženy s nádory prsu, melanomy, nádory vaječníků a dalšími onemocněními, při kterých pacientky prochází zajišťovací léčbou. Chemoterapie nebo imunologická léčba totiž může ovlivnit kvalitu vajíček a ženskou plodnost. Takovým pacientkám zdravotní pojišťovny nově uhradí zmrazení jejich vajíček ještě před začátkem léčby a jejich uchování po dobu 10 let.

Chcete se o tomto tématu dozvědět více? Kontaktujte naše koordinátorky léčby a zeptejte se, zda-li lze i vaši IVF léčbu hradit ze zdravotního pojištění.

Související články

header-image

8. 12. 2023

Budou letošní Vánoce ty osudové?

Většina lidí prožívá Vánoce jako příjemné období spojené s rodinou, dětmi, lahodným jídlem a sváteční pohodou. Pro neplodné páry však tato doba často představuje bolestivou připomínku toho, že jejich největší touhy a očekávání se letos nenaplnily.

header-image

15. 11. 2023

Dokážeme pravidelným pohybem bojovat proti neplodnosti?

header-image

28. 10. 2023

Menopauza a asistovaná reprodukce

header-image
Kliniky

Recepce Praha:

Klinika Praha

Zpráva z tkáňového zařízení:

/

header-image
Leading IVF Clinic

© 2023 UNICA, spol. s r. o. , IČ 44960867, se sídlem v Brně. Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu bez předchozího svolení je zakázáno.
Vytvořeno s  ❤️ v Yolk Studio